Криза чи увертюра

14 серпня 2018, 11:35

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Турецька криза триває і незважаючи на спроби центробанку виправити ситуацію, вчора ліра втратила ще (-8.7%), поширюючи хвилі тривоги по іншим ринкам, що розвиваються. У числі постраждалих південноафриканський ранд і аргентинське песо. З останнім все сталося досить несподівано після того, як місцевий центробанк підняв ставку до 45% і пообіцяв тримати її на цьому рівні до жовтня. Незважаючи на те, що це вже четверте підвищення ставки за рік в Аргентині, інфляція як і раніше залишається високою. Валюта, з початку року, девальвувала на (-38%), а це друге місце на чемпіонаті світу з девальвації, після турецької ліри (-43%).

Відео дня

Завтра рішення про ставку приймає індонезійська центробанк. І хоча з індонезійською рупією все не так погано, всього лише (-8%) щодо долара, з початку року, хвилювання не відступає, враховуючи роль країни в регіоні, та й взагалі в світі ринків, що розвиваються.

У 1997 році, хто пам'ятає, все, якраз, і почалося з ринків, що розвиваються, тому в нинішній ситуації паралелі напрошуються самі.

Найголовніший ринок, що розвивається, теж починає сповільнюватися. Національне бюро статистики Китаю оприлюднило дані, що роздрібні продажі в липні виросли на 8.8% (очікувалося 9.0%), в порівнянні з 9.0%, в червні. Індустріальне виробництво зросло на 6.0% (очікувалося 6.3%), точно так само, як і в червні.

В цілому ж, ситуація на ринках, що розвиваються, не така й безхмарна. Однією з основних проблем є борг, який було приємно нарощувати в період низьких ставок, але який складно обслуговувати і віддавати в період зростання ставок і долара, що зміцнюється. А до всього цього, ще й Трамп зі своїми тарифами. Як результат, з початку року, MSCI індекс акцій ринків, що розвиваються знизився на (-18.2%) з пікового значення в січні, а MSCI індекс валют ринків, що розвиваються втратив (-8.14%), з початку квітня.

Не знаю, чи варто стверджувати, що нова криза вже почалася, і, як це було в кінці 1997 року, почалася з ринків, що розвиваються, але недобре передчуття є.

На тлі описаних вище передчуттів і певної, хоча й по-літньому розслабленої тривоги, американські ринки знову опинилися в червоній зоні: S&P 500 (-0.40%), Dow Jones (-0.50%), Nasdaq (-0.25%). Для S&P 500 – це вже четвертий день падіння, найдовший за останні п'ять місяців. І, що примітно, VIX, "індекс страху", виріс на 13.4% до 14.92, найвище значення за останні п'ять тижнів.

Лише 2 з 11 секторів S&P завершили понеділок підвищенням. Та й то, навряд чи можна називати підвищенням ті жалюгідні результати, що продемонстрували комунальні підприємства (+ 0.09%) і охорона здоров'я (+ 0.01%). Зате втрати були цілком реальними: фінансовий сектор (-1.02%), сировинний (-1.04%) і енергетика (-1.22%).

Вересневі ф’ючерси на WTI впали на (-0.5%), до $67.28, за барель.

Прибутковість US Treasuries зросла. Десятирічні додали 2 бп, до 2.88%, а дворічні 3 бп, до 2.63%. А ось крива прибутковості знову почала вирівнюватися і спред становить всього лише 25 бп.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.09%), до позначки 96.10. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1423.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сильний долар і Туреччина завдали потужного удару по золоту. Серпневі ф'ючерси знизилися на (-1.58%), до $1,199.80 за унцію. Незважаючи на те, що золото прийнято вважати захисною інвестицією в моменти турбулентності, інвестори бояться, що підвищення ставок у США зміцнить долар, а для золота – це не найкращі новини.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Головною подією вівторка стане звіт про квартальні результати Home Depot. Хто не знає, це американський "Епіцентр", тільки набагато більше. Чому результати Home Depot – це більше, ніж просто звіт про прибуток і виручку окремо взятої компанії?! Тому що результати найбільшого будівельного супермаркету відмінно демонструють стан ринку житла в США і настрої споживачів, їх впевненість в економіці США.

Тож, дивимося на результати, до відкриття, і чекаємо, коли ж уже вибухне повномасштабна криза, ціни впадуть і можна буде купувати!

Гарного всім літнього дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X