Короткостроковий оптимізм на тлі довгострокових тривог

21 серпня 2018, 10:49

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Історія про відновлення американо-китайських переговорів додала ринкам оптимізму. S&P 500 зростає третю торговельну сесію поспіль і його значення лише на 0.6% нижче, ніж січневий максимум. Єдине, що внесло певне сум'яття у вчорашні торги – це публічно висловлене Президентом Трампом невдоволення монетарною політикою ФРС, і, відповідно, майбутнім підвищенням ставок. На думку аналітиків ймовірність підвищення ставки на 0.25%, у вересні, дорівнює 1, а в грудні близько 0.5. Також, Президент Трамп звинуватив китайців і ЄС в маніпулюванні валютою, після чого, в кінці сесії, значення індексів трохи знизилися. І, тим не менше, всі основні індекси закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.14%), Dow Jones (+ 0.19%) і Nasdaq (+ 0.24%).

Відео дня

8 з 11 секторів S&P завершили понеділок зростанням. Попереду всіх були сировинні компанії (+ 0.72%), енергетика (+ 0.66%) і промислові підприємства (+ 0.74%). Гірше за всіх справи у комунального сектора (-0.35%).

Вересневі ф’ючерси на WTI вчора виросли на (+ 0.8%), до $66.43, за барель, трохи відігравши втрати (-2.5%) минулого тижня.

Прибутковість US Treasuries знизилася по всій довжині кривої. Десятирічні втратили 5 бп і торгуються на рівні 2.82%, а прибутковість дворічних знизилася на 2бп, до 2.59%. Крива стає все рівніше і рівніше. У зв'язку з цим цікаво, що скаже Голова ФРС, виступаючи на найбільшому економічному симпозіумі Jackson Hole Economic Symposium, в п'ятницю.

Після критики Трампа на адресу ФРС і проведеної ним монетарної політики, US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.2%), до позначки 95.90. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1526.

Знесилений долар допоміг ф’ючерсам на золото повернути втрачені позиції: $1,202.2, за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Сьогодні нас чекає спокійний день, з точки зору макроекономічних даних і корпоративних результатів. На економічному фронті, взагалі, не очікується нічого важливого. У корпоративному сегменті квартальні результати оголосить роздрібний оператор Kohl's і материнська компанія TJ Maxx, TJX Companies.

В цілому, сезон квартальних результатів закінчується. Більше 91% компаній, що входять в індекс S&P 500, вже оприлюднили результати другого кварталу. Результати, потрібно визнати, приголомшливі. В середньому, EPS зросла на 24.6%, в порівнянні з другим кварталом минулого року.

Goldman Sachs визначив, що трьома головними темами сезону стали торгівля, прибутковість і зарплати: "... маржинальність компаній S&P 500 зараз знаходиться на піку, але вже відчувається негативний вплив від підвищення цін на сировину, зростання логістичних витрат і збільшення зарплат".

Якщо перефразувати простими словами, то все вказує на те, що економічний цикл досягає піку і компаніям,надалі, буде все важче дивувати інвесторів результатами. А плани ФРС підняти ставки тільки підливають масла у вогонь і змушують інвесторів все більше роздумувати про майбутню рецесію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X