Корекція по всіх фронтах

17 грудня 2018, 14:21
1553
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Головною подією тижня стане засідання ФРС

А криза все ближче. Ось і минулого тижня після того, як Китай і Європа оголосили безрадісні економічні результати, всі три основні індекси офіційно увійшли в зону корекції. Всього, за місяць, індекси втратили більше 5% кожен: S&P 500 (-5.8%), Dow Jones (-5.6%) і Nasdaq (-5.7%). А якщо глянути на малі компанії, то там, взагалі, все сумно – Russell 2000 втратив цілих (-8%).

Всі без винятку 11 секторів S&P 500 завершили п'ятницю в червоній зоні. Найбільше дісталося охороні здоров'я (-3.37%) після того, як виявилося, що в дитячій присипці, яку десятиліттями випускає Johnson & Johnson (-10.04%), міститься азбест. Також, відчутних втрат зазнали інформаційні технології (-2.48%) і енергетика (-2.38%)

У пошуку прихистку інвестори підштовхнули ціни на US Treasuries вгору. Прибутковість десятирічних знизилася на 2 бп і зупинилася на рівні (2.89%), дворічні втратили 3 бп і торгуються на рівні (2.73%).

Січневі ф'ючерси на WTI впали на (-2.6%), до $51.20, за барель.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.4%), до позначки 97.45. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1302.

Ф'ючерси на золото знизилися в ціні і завершили тиждень на позначці $1,238.10, за унцію.

Чого чекати цього тижня?

Звісно ж, головною подією тижня буде засідання ФРС, у середу, 19 грудня, де ухвалюватимуть рішення про підвищення ставки. Переважна більшість аналітиків сходиться на думці, що ставку буде підвищено на 0.25%. Хоча є й такі, хто вважає, що останні не дуже оптимістичні дані про стан економіки, підвищують ймовірність того, що все залишиться на колишньому рівні. Щоправда, за опитуваннями Bloomberg таких всього 5%. Проте, на тлі листопадового звіту про ринок праці, який продемонстрував, що перегріву немає, стриманої інфляції і сповільнення економічного зростання в світі, такі міркування не здаються нечуваними.

Ну, і на користь підвищення промовляє один дуже суб'єктивний, але все-таки значущий фактор. З огляду на довгу історію критики рішень ФРС з боку Трампа і після того, як президент США назвав можливе підвищення ставок на наступному тижні «дурістю», ФРС спробує зберегти обличчя. Інакше, є високий ризик, що Пауелла і друзів ринок звинуватить у тому, що вони дали себе залякати і не зберегли незалежність від президента.

Отже, найімовірніше, цього тижня підвищення нам не минути, а ось, що буде зі ставками наступного року – це інтрига. І розгадувати її ми будемо ще не один місяць.

А поки, всім чудового тижня і вдалих інвестицій.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською