Кому вигідна заборона безпілотників

12 червня 2018, 13:00

Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг.

Хтось загадковий і не дуже розумний в Державній авіаційній службі вирішив під виглядом регулювання польотів безпілотників заборонити їх вільне використання в Україні. Хай би він виписав розумні умови, але ні. Все як завжди.

Відео дня

Фактично безпілотники розділені на два типи - до 2 кг і більше 2 кг. Те, що безпілотник з обвісом і камерою важить більше 2 кг мабуть переводить всі дрони в максимально жорсткі умови використання.

Про політ дрона вагою понад 2 кг треба попереджати заздалегідь, подавши заявку в Украероцентр. А саме до 12-00 за день до польоту. І це при тому, що в Україні тільки один такий офіс. Хочете з дитиною запустити дрон? Ідіть і попереджайте. Таких, як ви кілька тисяч? Тоді дуже скоро там з'являться рішали, які вам допоможуть прискорити процес. Але правда не безкоштовно. Корупція? Однозначно.

Тепер про польоти безпілотників до 2 кг. Перша норма радує: "Польоти ДППС масою до 2 кг включно виконуються без подання заявок на ВПП, без отримання дозволів на ЗПС, без інформування органів управління Повітряних Сил ЗС України та органів ОЦВС, органів Державної прикордонної служби України, органів ОВС та відомчих органів УВС, за умови дотримання таких вимог:". А ось далі йдуть вимоги, які фактично роблять запуск дрона неможливим. Ну, хіба, що в лісі або в чистому полі. Хоча, як в лісі запускати, якщо там гілки злетіти не дають. Але це дрібниці в порівнянні з іншими обмеженнями. Давайте по списку:

 1. Польоти не виконуються над: дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні); центральними вулицями міст, селищ міського типу і сіл.
 2. Літати можна тільки вдень. Про польоти ввечері забудьте. Не можна!
 3. Заборонено літати над і вздовж ліній електропередачі. Уздовж? Вони повсюду! Якщо я запустив дрон на відстані 30 метрів від лінії електропередач, то вже порушую.
 4. Літати можна тільки на висоту 50 метрів. І все!
 5. Заборонено проліт над промисловими зонами.
 6. Польоти виконуються:
  • не ближче 30 м від іншої особи, не пов'язаної з виконанням цих польотів;
  • не ближче 50 м від груп людей до 12 осіб, які знаходяться за межами приміщень, тварин, транспортних засобів, кораблів, човнів, об'єктів приватної власності;
  • не ближче 150 м від груп людей кількістю понад 12 осіб, які перебувають за межами приміщень, і від районів забудови багатоповерховими житловими будинками, а також над зазначеними групами і районами.

Перекладаю з чиновницької на загальнолюдську. Заборонено знімати з дрона марші, мітинги, публічні заходи, футбольні матчі і просто будь-які події. Тому що не можна літати ближче, ніж 150 метрів до групи більше 12 осіб. Пам'ятаєте Майдан знімали? Так це виявляється було порушення. Правда лише тепер, а не тоді при злочинній владі.

Але найцікавіше тепер те, що всякі журналістики тепер не зможуть знімати нерухомість високопоставлених чиновників-коррупціонеров. Чуєш, Денис Бігус (Denys Bihus), ти попав. Katya Gorchinskaya закривай програму розслідувань. Нічого журналістам знімати компромат, а потім публікувати його у себе в сюжеті. Хочеш знімати? Отримай дозвіл в Украероцентр і погоджуючи виконання польоту з власником об'єкта. Яка ймовірність цього дайте відповідь самі.

Про все це та багато іншого йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Зрозуміло, що все це несе корупційні ризики, обмежує права і свободи громадян, а так само прямо порушує Конституцію України в частині презумпції невинуватості (ст. 63) і в частині права вільно збирати інформацію (ст. 34). Тому він буде скасований, але мене вже втомила ця системна тяга чиновницької братії до обмеження можливостей громадян. Чиновник - це не вершитель доль, а обслуговуючий персонал. І поки українські чиновники не вивчать цю аксіому, як "Отче наш", нічого хорошого в їх взаєминах з громадянами не передбачається.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X