Кого захищає прокуратура

28 вересня 2017, 16:07
Вітчизняна прокуратура надзвичайно повільно реагує щодо розслідування фактів масштабної корупції на державних підприємствах

Однак вона вміє, за потреби, надзвичайно швидко арештовувати майно іноземних інвесторів за блискавично швидко розглянутими справами, побудованими на сюрреалістичних звинуваченнях.

Відео дня

Кейс перший. У березні 2017-го я зверталася до Міненергетики із проханням провести позаплановий аудит державних підприємств Селидіввугілля та Мирноградвугілля на предмет підозрілих закупівель та махінацій.

Мені повідомили, що аудити проведуть у червні поточного року. У липні пишу нове звернення із проханням надати копії звітів аудитів. На це мені відповідають, що, мовляв, за результатами аудитів відкрито кримінальну справу. І тепер висновки аудиторів є матеріалами досудового розслідування, тому без згоди прокуратури міністерство не може надати їхні копії.

Згоди прокуратури, звісно ж, немає. Хоча ці аудити проводило міністерство, а не прокуратура. І, як така, ця інформація не збиралась у рамках досудового розслідування... Але для підзвітних органів усе чудово. І вовки ситі, і вівці цілі: і непідзвітному міністерству добре, і прокуратура активно "розслідує" справу. Як наслідок, про можливі махінації на закупівлях у двох державних підприємствах достеменно нічого невідомо.

Водночас, вчора на нараду в Міненергетики прийшла велика делегація протестуючих шахтарів з Селидівугілля. Вони скаржились на невиплату зарплати та робили заяви про продовження корупції у закупівлях компанії. Ну що ж, шановні прокурори, приховуйте інформацію від громадськості й надалі!

Кейс другий. На днях надійшла інформація про арешти Генпрокуратурою рахунків Smart Energy Україна. Остання є дочірньою компанією світового вуглеводневого трейдера Trafigura. Між іншим, третього у світі за величиною зі 100-мільярдним річним прибутком та більш ніж 60-ма офісами у понад 30-и країнах світу.

Виявляється, згідно судового рішення від 19 вересня 2017-го, яке вчора опублікували у реєстрі, співробітників фірми підозрюють у причетності до корупції на тендерах з вибору газопостачальника для Укрспирту. Найсмішніше тут те, що згідно даних ProZorro, ця компанія взагалі не брала участі у тендерах від зазначеного держпідприємства.

Шановні прокурори, це новий тренд альтруїстичної корупції на користь інших учасників торгів?

Мені ця ситуація нагаду епізод зі старого радянського фільму Діамантова рука, коли один із контрабандистів дає настанову іншому перед зустріччю із сім’єю головного героя: ого дружині подаруєш квіти, а дітям – морозиво, і, дивись, не переплутай".

Для виходу із економічної кризи у нашої держави є два основні завдання: боротися з корупцією та сприяти бізнесу та інвесторам. І мені іноді здається, що наші правоохоронні органи точно переплутали складові цих завдань.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X