Китайська тема звучить ще потужніше

29 січня 2019, 15:49

Якщо проблеми з Китаєм стануть лейтмотивом сезону квартальних результатів, це буде означати уповільнення глобальної економіки

Квартальні результати, а ще точніше, прогнози від Caterpillar (-9.13%), знову змусили інвесторів задуматися про проблеми в американо-китайської торгівлі. Caterpillar і Boeing (-0.34%) завжди були своєрідним лакмусовим папірцем стану торговельних відносин з Китаєм, і найбільший за багато років «промах» компанії, з точки зору реальних EPS в порівнянні з прогнозами, змушує інвесторів хвилюватися.

Відео дня

Песимізму додала і Nvidia (-13.82%), зі своїм сумним прогнозом результатів за 4 квартал, згідно з якими виручка очікується на рівні $2.2 млрд., в порівнянні з попередніми очікуваннями на рівні $2.7 млрд. Причина – зниження доходів у продажу обладнання для ігор і центрів обробки даних. Ну і, звичайно ж, проблеми з Китаєм.

На думку багатьох, якщо проблеми з Китаєм стануть лейтмотивом сезону квартальних результатів, це буде означати уповільнення глобальної економіки і необхідність вжиття заходів з боку урядів.

В цілому ж, всі основні індекси закінчили день з втратами, хоча, і на максимальних значеннях, завдяки післяобідньому зростанню: S&P 500 (-0.78%), Dow Jones (-0.84%) і Nasdaq (-1.11%).

Тільки 2 з 11 секторів S&P 500 закінчили день зростанням: «захисні» споживчі товари першої необхідності (+ 0.46%) і нерухомість (+ 0.96%). Найбільше втратили інформаційні технології (-1.40%), комунікації (-1.14%) і охорона здоров'я (-1.14%).

Березневі ф'ючерси на WTI провалилися на (-3.2%), до $51.99, за барель, на тлі переживань про зниження попиту з боку Китаю.

Ціни на US Treasuries трохи виросли, але масової втечі з акцій в облігації не спостерігається. Прибутковість дворічних знизилася на 2бп (2.58%), а десятирічних на 1 бп, до (2.74%).

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (+ 0.4%) і торгується на позначці 95.40. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1444.

Фючерси на золото продовжують зростати - $1,306.7, за унцію.

Чого чекати сьогодні?

Увечері, після закриття, «китайську тему», найімовірніше, продовжить Apple. Компанія рапортує результати, прогноз яких був істотно знижений в січні, і, що ще важливіше, оприлюднить прогноз на наступний квартал. Ситуація в Китаї, природно, буде грати першорядну роль, враховуючи, що 18% від всіх продажів iPhone здійснюється саме там. Другим ключовим моментом, який цікавить інвесторів, стане стан справ з продажем послуг компанією. Саме цей сегмент бізнесу розглядається, як свого роду компенсатор уповільнення зростання продажів iPhone. Що й казати, результати Apple – подія стратегічно важлива, яка, напевно, справить відчутний вплив на весь ринок.

Крім Apple, результати сьогодні оголосять 3M, Harley-Davidson, Lockheed Martin, Pfizer, Verizon, Advanced Micro Devices і eBay.

Сьогодні дводенне засідання почне Federal Open Market Committee (FOMC), комітет ФРС, який відповідає за підвищення ставок. Прес-конференція Пауелла відбудеться завтра. За очікуваннями інвесторів, ставка повинна залишитися на колишньому рівні.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X