Китайська мудрість і російська катастрофа

10 квітня 2018, 10:23

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Початок понеділка був просто відмінним! Після того, як радник президента США з економіки Ларрі Кадлоу заявив в інтерв'ю CNBC, що Дональд Трамп може розглянути можливість створення міжнародної коаліції, щоб розібратися з американо-китайськими торговими проблемами, всі основні індекси моментально спрямувалися вгору і до середини сесії зростання перевищувало 1.5%. І було б все зовсім добре, але після того, як в The New York Times з'явилася інформація, що ФБР обшукує офіс особистого юриста американського президента, ентузіазму в інвесторів поменшало, й індекси покотилися вниз. І, тим не менш, день закінчився в "зеленій зоні": S&P 500 (+ 0.33%); Dow Jones (+ 0.19%) і Nasdaq (0.51%).

Відео дня

З 11 секторів S&P виросли сім. На першому місці охорона здоров'я (+ 0.99%), після того, як Merck оголосив про позитивні результати тестів нових ліків проти раку, a Novartis про покупку американської AveXis, що спеціалізується в генній терапії, за $8.7 мільярда. На другому місці технологічні компанії (+ 0.78%), що піднеслися духом після вчорашнього письмового покаяння Цукерберга, що передувало сьогоднішнім слуханням в Конгресі, під час яких голова Facebook буде свідчити про витік даних.

Російський ринок в понеділок стікав кров'ю, після санкцій, накладених американцями на ряд компаній і окремих олігархів в п'ятницю ввечері. Лідером падіння став Rusal, що втратив за день на торгах в Гонконгу 50% вартості. Ціна на акції Норильського нікелю знизилася на 15%. Сбербанк, безпосередньо не пов'язаний ні з одним з олігархів, але оскільки розглядається інвесторами як проксі до всього російського ринку, втратив 17%. В цілому, ефект вийшов досить потужний, адже ніхто не знає, кого ще можуть включити до списку санкцій американці і дамоклів меч розгойдується, практично, над головами всіх російських компаній. Як наслідок, індекс RTS вчора впав на (-11.44%), а Micex Composite на (-8.34%). Вартість рубля відносно долара знизилася на (-4%) до 60.35.

Все-таки, як не хоробрилося російське керівництво з бравурною пропагандою і "симетричними відповідями", а санкції зіграли свою роль. Більш того, вчорашній провал продемонстрував всю нікчемність російського ринку, з точки зору глобальної фінансової системи. Російська криза не викликала ніякої паніки, та що там паніки, тривоги, серед інвесторів, що спеціалізуються на ринках, що розвиваються. Індекс MSCI Emerging Market, який є індикатором стану ринків, що розвиваються, не продемонстрував, взагалі, ніякої кореляції з Росією.

Чого чекати сьогодні, у вівторок?

1) Ключовою подією, мабуть, став сьогоднішній виступ китайського президента Хi Jinping на Boao Forum в Китаї, який вважається азіатським Давосом. Зважений тон виступу і підтримка ідей глобалізації та принципів вільної торгівлі сприяли зростанню акцій на азіатських ринках. Також зросли ф'ючерси на основні американські індекси – більше 1%.

Ослаблення напруження в американо-китайських торгових війнах/переговорах позитивно позначилося на цінах на нафту. Ф'ючерси на WTI зросли на (+ 0.7%) до $63.85 за барель.

2) Абсолютно закономірно підвищилася прибутковість 10 річних US-Treasuries, на 2 бп, до 2.80% і знизилася ціна на золото, на 0.3%, до $1,331.79 за унцію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Починається сезон оголошення квартальних результатів. Серед відомих компаній на цьому тижні рапортують Black Rock, JPMorgan Chase, Delta Airlines, Citigroup і Wells Fargo.

Ну і, звичайно ж, цікаво, як продовжать розвиватися події в Росії, хоча, безумовно, в центрі уваги залишаються торгові відносини Китаю і США, які чинять зараз найбільший вплив на ринки.

Показати ще новини
Радіо NV
X