Про що мовчить Роман Насіров

12 квітня 2016, 19:00
Напередодні затвердження нового складу Кабінету міністрів ініціатори об'єднання Реформи повинні бути справжніми опублікували черговий список рекомендацій для майбутніх чиновників

Серед першочергових реформ, які попередній Кабмін повинен був провести, але так і не зміг, – податкова реформа. Тобто така, яка зробила б адміністрування податків простим, а свавілля податківців неможливим.

Відео дня

У своїй програмі активісти зазначають, що ця реформа повинна знизити податкове навантаження. Зниження ставок – правильний крок. Але я хочу звернути увагу на необхідність створення нових фіскальних органів, перетворити їх з катівень для підприємців на сервісну службу. Щоб підприємцям не потрібно було кидати кістку державним церберам.

Цьому питанню приділяється недостатня увага. Протягом 2014-2015 років в країні, хоч і зі скрипом, але знижуються ставки податків. Але як щодо реформи інститутів?

А справи у нас тут такі: за травень-грудень 2015 року незалежний офіс бізнес-омбудсмена отримав 585 скарг від бізнесу, 211 з яких стосувалися податкових питань. В Україні роздутий державний апарат: 18 міністерств, 24 державні служби, десятки агентств, інспекцій та органів виконавчої влади. А на податкову довелося 43% усіх надісланих скарг. 51 раз звернулися підприємці за захистом від перевірок ДФС і ще 30 разів з проханням допомогти закрити кримінальне провадження проти бізнесу. Ще 35 скарг стосувалися митниці.

Всього за минулий рік офіс омбудсмена домігся повернення незаконно сплачених штрафів та зборів на суму 572,8 млн грн.

Але,схоже, ці факти мало турбують податківців. Якщо ви подивитеся на розсилку від прес-служби ДФС, ви дізнаєтеся, в яких обсягах щодня закриваються конвертаційні центри. Але ні слова не знайдете про подолання корупції всередині податкової. А якщо зазирнути на сторінку голови ДФС Романа Насірова в facebook, то побачите яким надважливим питанням для головного податківця країни є референдум у Нідерландах щодо можливого членства України в ЄС. Цьому питанню він присвятив кілька постів, а ось корупції в його відомстві - жодного.

Може Насіров придивляється до нідерландському досвіду? В історії цієї країни були неоднозначні методи боротьби з корупцією. Наприклад, у 18-му сторіччі губернатор острова Ява (Індонезія) з платнею в 700 гульденів, за рік міг заробити капітал в 10 млн гульденів. Влада метрополії була безсила із цим боротися та просто ввела податок на корупцію.

Може і нам, якщо вже ми не здатні реформувати ДФС, почати оподатковувати податківців?!

#РеформиПовинніБутиСправжніми, пане Насіров!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X