Хто править Україною

16 січня 2018, 18:40

4 січня в офіс компанії Київстар увірвалося 37 осіб співробітників ліквідованої податкової поліції. Вони перескочили через турнікети біля входу, забігли в приміщення компанії і влаштували зразковий шмон.

В кінці минулого року президент і прем'єр-міністр пообіцяли бізнесу, що в Україні більше не буде "маски-шоу". Коли співробітники Київстару резонно нагадали про це податківцям, ті зазначили, що вони взагалі-то увірвалися в офіс компанії без масок, нікого не поклали на підлогу і не забирали комп'ютери. А тому вони не вважають, що відбувається "маски-шоу".

Відео дня

Київстар, що має легальну і прозору звітність, звинувачується податковою поліцією в несплаті мільярдів гривень податків. Це не анекдот. Це реальна історія з життя українського бізнесу.

Ну ок, уявімо навіть, що Київстар – злісний неплатник податків. Але ж це далеко не єдина історія. Десятки (не перебільшую, десятки) відомих мені компаній завалили листами щастя з прокуратури, і інших держорганів за два-три дні до Нового 2018 року. З вимогою відповісти протягом 4 днів на всі питання. А не те їх чекають проблеми. Всі ці дії мають лише одну цілком очевидну мету – залякати, затюкати і затягати по судах, щоб отримати "відкупні".

А потім ми запитуємо, чому інвестиції в Україні в 2017 році менші, ніж у 2016. Чому у нас ВВП зростає на жалюгідні 2,5%. І що взагалі відбувається з країною та її економікою. Ми запитуємо, чому українці такі бідні. Чому вони такі не вільні. І чому ми не можемо вирватися із замкнутого кола.

Відповідь на питання просте. Тому що, Україна насправді керують не ті люди. Я не вірю, що зміна президента України здатна відразу змінити ситуацію на краще. Не вірю в це після Євромайдану. Тоді здавалося, що "риба гниє з голови", що варто тільки скинути Віктора Януковича і все зміниться на краще.

Вся штука в тому, що Україною правив не Янукович. Принаймні не він один. І не Порошенко нею править зараз.

Більше того, якщо уявити собі жахливу річ – Україну захопить Росія - то нею буде правити не Путін. Приклад тому – окупований Крим, де всі місцеві еліти зберегли владу, вплив і залишаються фактичними правителями, змінивши лише прапор і вивіску.

Україною керують:

  • близько 10 тисяч тих співробітників СБУ, які мають відношення до фінансових питань,
  • близько 20 тисяч прокурорів,
  • 8 тисяч суддів,
  • 10 тисяч працівників МВС, зайнятих економічною тематикою,
  • відсотків 75-80 народних депутатів, співробітників Кабміну, різного роду перевіряючих, представників держорганів (включаючи обладміністрації та райадміністрації) і таке інше. Це ще 50 тис. осіб.

Більшості з цих людей в принципі все одно, хто при владі: Садовий, Тимошенко, Путін, Вакарчук, Тягнибок, Аваков, Луценко, Гройсман або Порошенко. Аби давали можливість нормально заробляти. Зрозумійте мене правильно, це не означає, що Порошенка не варто міняти. Але без зміни ще 100 тисяч осіб це нічого не дасть.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Взагалі нічого.

І не важливо хто прийде замість Порошенка: Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Міхеїл Саакашвілі, В'ячеслав Вакарчук, Андрій Садовий, Сергій Лещенко або навіть Віталій Шабунін з Артемом Ситником. Без тотальної зміни одних ста тисяч осіб на інші, набагато кращі сто тисяч осіб – зміна одного президента ні до чого не призведе. Доведено часом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X