Кавалерійський наскок Трампа

6 травня 2019, 17:30

Договір США і Китаю очікувався з дня на день і давно був закладений в нинішні ціни, а виявилося, що його не існує

Багато місяців «продуктивних переговорів» між США і Китаєм з питань зовнішньої торгівлі, схоже, закінчуються нічим. Про це свідчить заява Трампа про підвищення тарифів з 10% до 25%, на китайський імпорт в обсязі $200 мільярдів. Нові тарифи почнуть діяти з 10 травня.

Відео дня

Про що говорить «вольовий жест» американського президента? Найімовірніше про те, що йому не вдалося зломити китайців шляхом тривалих переговорів, ось і намагається він вирішити проблему з наскоку, що в принципі, стало певним фірмовим стилем, господаря Білого дому.

Хто виграє від такої поведінки Трампа? Вочевидь ніхто, адже китайцям є чим відповісти. За великим рахунком, тарифи, що накладаються Президентом США, в сукупності з відповідними заходами китайців, не створюють ніякої вартості й лише накладають додатковий тягар на виробників і споживачів в обох країнах, вставляючи палки в колеса процесу економічного розвитку. За влучним висловом одного інвестора, «спроби Трампа покарати китайців негативно позначаються, насамперед, на самих американцях».

Не дивно, що ковбойський підхід Президента США не викликає особливої підтримки всередині країни і навіть в його рідній Республіканської партії. Таким чином, неважко припустити, що китайці й вирішили нікуди не поспішати, чекаючи поки політика Трампа почне давати тріщини від тиску зсередини країни.

Подивимося, чим все це закінчиться, а поки що фінансові ринки реагують падінням, що цілком закономірно. Договір з китайцями очікувався з дня на день і давно був закладений в нинішні ціни, а тепер, виявляється, що його не існує.

У сукупності з не дуже вражаючими корпоративними результатами за перший квартал; сигналом Пауелла, що зниження ставки не буде і феноменальним безперервним зростанням ринку з початку року, провал на «китайському фронті» цілком може спровокувати довгоочікуваний ведмежий ринок або, хоча б, добротну корекцію.

У всякому разі, ф'ючерси на основні американські індекси, в понеділок перед відкриттям, пішли далеко на «південь», а «індекс страху» VIX рвонув на 25% вгору.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X