Як стати лідером в IT-аутсорсингу

28 березня 2016, 22:13
Аутсорсинг IT-послуг зростає в Україні останні 10 років. Кожен рік в середньому на 25%. Причин тут декілька

Причина №1 – це рівень технічної підготовки наших фахівців і сам підхід до освіти, який історично склався в Україні.

Україна займає одну з лідируючих позицій з точки зору рівня освіти. У нас, приміром, рівень грамотності населення третій у світі. Ми перебуваємо на 21 позиції в принципі по утворенню середньої ланки, вищих навчальних закладів. Це досить високий рейтинг.

Відео дня

Друга передумова – в Україні історично склалося, що є тенденції у людей до логічного мислення, до програмування. Якщо згадаємо історію, то дуже багато технічних розробок ще в радянські часи припадало на частку України. І третя передумова – Україна геополітично розташована близько до всіляких ринків, які є замовниками. Хоча останнім часом замовниками в основному є США і Канада.

Програмістом у наш час може стати будь-який бажаючий. За рік у нас державні навчальні заклади випускають близько 12,5 тисяч кваліфікованих фахівців. Плюс, комерційні вузи в такому ж обсязі за рік випускають фахівців. За оцінками, близько 25 тисяч фахівців, програмісти або люди, які здатні програмувати, випускаються. Ще велику кількість курсів, які готують до практичного підходу. І часто наші студенти вже під час навчання починають проходити ці курси та підвищувати рівень кваліфікації. Великі компанії, такі як EPAM, Luxoft, SoftServe, вони мають свої курси підвищення. Протягом перших 3-6 місяців проходять креш-курс, де фахівця повністю готують до нових принципів програмування або до тих завдань, які у компанії є.

Що треба для того, щоб цей потенціал був реалізований? Перш за все економічні реформи та створення бізнес-клімату. Приміром, дерегуляція, верховенство права, онлайн-реформи. Ми не зможемо маленькими інкрементальними змінами серйозно змінити клімат. Ми настільки відстали, що для нас потрібні радикальні кроки вперед. Перестрибуючи через якісь навіть частини еволюційні, які проходили інші країни.

Куди зараз рухається вся економіка? Вона рухається в цифровому напрямку. Наприклад, в Євросоюзі найближчим часом бракуватиме близько мільйона робочих місць саме у цифровізації економіки та індустрії. Україна, маючи такі потенціали, зокрема такий штат IT-програмістів – понад 100 тисяч, у нас є всі можливості для того, щоб просунути країну відразу ж вперед, використовуючи онлайн-реформи. ProZorro – прекрасний приклад. Чому не діяти так само в інших напрямках.

Але для цього необхідно створити інфраструктуру. Що таке інфраструктура? Розвиток ІКТ-технологій в країні. Ми з 3G відстали більш ніж на 10 років. Було дуже багато боротьби, щоб дати рівні умови всім операторам для розвитку 3G. Зараз завдання стоїть, як рухатися вперед. 4G, наступне покоління, 5G ще тільки обговорюється і немає стандартів. Тому потрібно наздоганяти дуже великими кроками. З інновацій – тут практично за останні 12 років нічого не робилося з точки зору захисту інтелектуальної власності. У нас дуже багато невідповідності законодавству європейського. У нас не застосовується навіть законодавство, яке є, за порушення прав інтелектуальної власності. А адже це ваша приватна власність. Вона повинна захищатися так само, як ваш будинок, ваша машина. Навіть можливо більше. Тому що весь рух з точки зору розвитку економіки в різних країнах рух з точки зору в економіку знань. Наприклад, у Європі 39% ВНП становить продукція, пов'язана з інтелектуальною власністю. В Америці аналогічні цифри – 36-27% ВНП саме є компонентою виробництв, що залучають інтелектуальну власність.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X