Як стати бухгалтером

14 червня 2017, 16:50
Хороший бухгалтер цінується скрізь: у некомерційних, у державних і приватних установах

Втім, спеціалістів на усі руки знайдеться небагато. Існує безліч нормативів, які регулюють діяльність фахівців з обліку. Кожна ділянка роботи в окремо взятій галузі передбачає знання певних розділів законодавства, стандартів і особливостей програмного забезпечення. Навряд чи можна знайти людину, здатну охопити неосяжне. У той же час, потреба у професіоналах дуже висока, тому претенденти, які бажають стартувати в цій проф.сфері, цікавляться питанням, як стати хорошим бухгалтером. То з чого ж почати, розбиралися спеціалісти Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Відео дня

Допитливість – двигун прогресу.

Цікавий факт: у зв'язку із затребуваністю працівників галузі і перетином їх обов'язків із завданнями інших фахівців перекваліфікація серед бухгалтерів – явище дуже часте. З цього випливає перша порада: дійте! Якщо працюєте на складі, відмінно справляєтеся з обігом документації та веденням результатів інвентаризації – рухайтеся далі, розберіться в бухгалтерських проводках, які супроводжують проведення документів. Якщо ведете роботу з постачальниками або клієнтами, опануйте облік дебіторської і кредиторської заборгованості. Якщо вам цікавий цей напрям і ви хочете дізнатися, що потрібно щоб стати професійним бухгалтером, не бійтеся побути у ролі новачка. Розпитайте досвідчених колег, вникаючи у тонкощі роботи бухгалтера.

Курси, вища освіта або міжнародний сертифікат?

Щоб впевнено себе відчути у професійному плані – освіта є необхідною умовою. Порада друга: почніть з курсів. Часу цей спосіб перекваліфікації потребує небагато, але вас ознайомлять із азами, проведуть екскурсію по професії. Безліч фахівців знайшли свою першу роботу молодшим бухгалтером або фахівцем з первинки саме після закінчення курсів. Головне, вибирайте таке місце навчання, якому можна довіряти: за порадами знайомих, відгуками на сайтах, після пробних занять. Альтернативною формою навчання, яка останнім часом набуває все більшої популярності, є проходження необхідних дисциплін онлайн. Тут потрібна посидючість (а як бухгалтеру без цієї якості?) і навички тайм-менеджменту. Результат може вас приємно здивувати.

Але щоб претендувати на посади керівної ланки у сфері бухгалтерії, знадобиться ґрунтовне розуміння принципів роботи, знання з економіки. Курсами для накопичення подібного багажу не обійтися – доведеться задуматися про вищу освіту.

Отримання міжнародного сертифікату (CAP або CIPA) під силу бухгалтеру з досвідом роботи. Особливістю є те, що на курсах підготовки до іспиту з отримання сертифіката вивчають міжнародні стандарти. Якщо ви плануєте працювати у великій компанії з іноземним капіталом, наявність подібного сертифіката – необхідність.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У чому полягає робота бухгалтера?

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві – ціла наука.

Найчастіше виділяють певні ділянки роботи, які доручають окремим фахівцям:

• банк;

• каса;

• основні фонди;

• нематеріальні активи;

• зарплата, утримання та нарахування податків;

• розрахунки з контрагентами;

• облік виробництва;

• облік податку на додану вартість, реєстрація податкових накладних;

• формування фінансової, податкової, статистичної звітності.

Що повинен знати бухгалтер?

В Україні ведення обліку регламентовано на законодавчому рівні. Тому бухгалтеру доведеться вивчити норми, що регулюють його ділянку роботи. Крім Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» доведеться покладатися на знання Положень (стандартів) бухгалтерського обліку або ж Міжнародних стандартів фінансової звітності. Також слід знати План рахунків і, звичайно ж, проводки.

Податковий кодекс – ще одна настільна книга бухгалтера. Доводиться переглядати також норми, інші кодекси та закони. При цьому часті зміни законодавства – важливе питання для головбухів і начальників відділів. Той, хто бажає стати бухгалтером, повинен бути націлений на постійну самоосвіту і відстеження новин у галузі.

Раніше бухгалтер користувався рахунками і вів записи в «гросбухах», а тепер носії інформації змінилися. Бухгалтер повинен знати програми для ведення обліку, складання звітності. В Україні відбувається некваплива, але впевнена міграція документообігу в електронний вигляд, тому бухгалтер повинен бути «на ти» з електронними цифровими підписами, реєстрами, викладеними в Інтернет, порталами для платників податків.

Де може працювати бухгалтер?

Поганий той солдат, котрий не бажає стати генералом. Ось і новачок у професії бухгалтера найчастіше мітить у крісло головбуха. Часто перше місце роботи задає тон всій кар'єрі, тому вибирайте компанію усвідомлено. У сфері бух. обслуговування можна працювати на різних типах підприємств:

• державні підприємства або в установи: доведеться вивчити окремий план рахунків і дотримуватися затверджених форм документів – кошторисів, розрахунків, указів;

• комерційне підприємство: тут впливає на роботу галузь. Вибирайте ту, яка вам цікава, і показуйте себе з кращого боку, щоб зробити кар'єру;

• фірми, які обслуговують інші підприємства на умовах аутсорсингу: працювати доведеться дуже багато, але заробіток зазвичай вище і досвід безцінний;

• неприбуткові організації: гранти, кошториси та звіти про використання виділених коштів - все це забезпечується добре поставленим фінансовим обліком.

Початок – половина справи

Якщо у вас виникає питання про те, як стати професійним бухгалтером, значить, ви бажаєте стати висококваліфікованим спеціалістом, тоді відповідально підходьте до обов'язків і прагніть розвиватися. Це прекрасні особисті якості, і вони допоможуть вам досягти успіху.

Показати ще новини
Радіо NV
X