Як роботодавцям втамувати кадровий голод

18 червня 2018, 17:30

Сьогодні проблеми з пошуком персоналу торкнулися практично всіх сфер бізнесу в Україні. У 2018 року ситуація з кадровим голодом ще погіршилася.

За даними Державної служби зайнятості (ДСЗ) в період з 1 травня 2017 року до 1 травня 2018 року кількість вакансій збільшилася на 30%. Прогнозуючи майбутню ситуацію на ринку, Міністерство економічного розвитку і торгівлі визначило ключові ризики для української економіки на 2018-2021 рр. Одним з основних став саме дефіцит кадрів.

Відео дня

Це підтверджують і дані від аналітиків нашої компанії. Кількість пропозицій в розділі OLX Робота також постійно зростає. За перший квартал 2018 року у порівнянні з цим же періодом 2017 року вакансій стало на 13% більше. Згідно з аналітикою відділу, лідерами попиту як і раніше залишаються фахівці галузі інформаційних технологій, менеджери з продажу, транспортники і "блакитні комірці". Що ж робити роботодавцям в умовах кадрового дефіциту?

По-перше, необхідна гнучкість. Ринок праці зараз активно змінюється. З'являється все більше представників покоління Y і навіть Z. Роботодавцям варто розуміти, що у мілленіалів завищені вимоги до роботи. Вони вважають за краще підлаштовувати умови роботи під своє життя, а не навпаки. Графік з 9 ранку до 18 вечора - не для них. Але, разом з тим, такі люди дуже працьовиті. Покоління Z - ті, хто народився в період глобалізації, також віддають перевагу гнучкому середовищу.

Розвиток інтернету дав можливість працювати віддалено представникам найрізноманітніших професій. Для шукачів роботи - це шанс співпрацювати з різними компаніями у кількох проектах одночасно. Для роботодавців - вигода в оплаті. Зарубіжні компанії вже відреагували на цей тренд і перевели на аутсорсинг все, що тільки можна було. Більшість українських компаній все ще намагаються обмежити співробітників жорсткими рамками, контролем та графіком з 9 ранку до 18 вечора. Однак, слід розуміти, що з кожним роком претендентів з вимогами працювати віддалено або за гнучким графіком ставатиме все більше.

По-друге, розширення вікового діапазону працівників. Молоді фахівці без досвіду роботи - цінний ресурс для наймачів. Багато компаній вже роблять акцент на таких кадрах, але молодим людям все ще складно знайти роботу. Цифри Державної служби зайнятості говорять самі за себе. Найбільш високий рівень безробіття - 18,9% саме серед людей у ​​віці від 15 до 24 років. На нашому ресурсі в розділі Робота в категорії "Студенти/початок роботи" за минулий рік і перший квартал 2018 року було розміщено понад 24 тис. резюме.

Розширення вікового діапазону стосується і людей старшого віку. Як правило, компанії шукають працівників до 45 років, а значить - великий пласт виявляється поза ринком праці. Вважається, що молоді люди більш технологічні і мають високу здатність до навчання. Але, останні дослідження показали, що більше третини працівників віком від 50 років успішно пройшли навчання на сучасних підприємствах. Головною перевагою працівників у віці 45+ залишається їх професійний і життєвий досвід. Такі співробітники можуть навчати більш молоде покоління, передаючи свої навички і знання. Роботодавцям варто врахувати, що з 1 січня 2018 року набули чинності нові правила, які зобов'язують кожне підприємство мати в штаті не менше 4% співробітників старше 45 років. Рівень безробіття в Україні людей вікової групи 50-59 років за даними ДСЗ на цей момент становить 8,1%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

І, по-третє, самостійне навчання. Уже зараз багато компаній роблять ранні інвестиції і проводять для своїх співробітників регулярне навчання. Тренінги, курси, спеціально розроблені програми - все це вимагає часових і матеріальних витрат, але швидко окупиться. Це стосується, як навчання молодих фахівців і плекання кадрів "під себе", так і підвищення рівня кваліфікації або перекваліфікації співробітників.

На тлі ситуації, що склалася з дефіцитом кадрів, можуть постраждати підприємства і, як наслідок, економіка країни в цілому. В таких умовах стабільно розвиватися буде той бізнес, який зуміє вчасно адаптуватися під ринок, а також виявить гнучкість і винахідливість у підходах до пошуку кадрів.

Показати ще новини
Радіо NV
X