Як роботизация змінить світ

16 жовтня 2018, 18:00

Робототехніка стрімко розвивається. Те, що було фантастикою ще 5-10 років тому, сьогодні вже реальність. Роботодавцям все складніше знаходити людей на нудну і монотонну роботу.

Такий розвиток роботизації звільнить велику кількість людей. В майбутньому суспільству не потрібно буде так багато працівників. Людей замінять роботи, і вони повинні будуть шукати собі нове застосування. Зокрема, людям доведеться стежити за роботами, щоб ті нормально функціонували, виправляти недоліки, займатися програмуванням або, припустимо, займатися навчанням.

Відео дня

Крім того, в майбутньому нові технології дозволять зберігати великі бази даних. Тобто е-data буде далі розвиватися. Ці великі масиви даних будуть зберігати інформацію про те, куди людина ходить, що робить, що купує. Тобто, необхідність в роботі маркетологів відпаде.

Ще один цікавий тренд, який очікується в майбутньому, – це маркетинг через інтернет. Тобто людині, яка заходить в Інтернет, будуть пропонувати купити товари, що її цікавлять. Комп'ютер буде збирати інформацію про покупця, аналізувати її, і на підставі цих даних формувати пропозицію клієнту, яка може його зацікавити з ймовірністю майже 100%.

Якщо система буде працювати саме таким чином, то люди, які займалися маркетингом, рекламою і просуванням товарів, виявляться просто не потрібні. Тому що все буде вирішувати комп'ютер.

Тобто ми маємо конкретні тренди, які змінять світ. Робототехніка – один з цих глобальних трендів.

Людству доведеться будувати нову економіку і новий світ. Як це все зробити і що для цього потрібно?

Відповідь на це запитання проста. Більшість експертів говорять, що людям потрібні soft skills. Тобто такі навички, які не стосуються конкретних знань технології роботи або конкретного знання якогось ремесла. Все це на себе візьмуть роботи. Тобто для людей більш актуальними стають уміння спілкуватися, пристосовуватися, гнучкість розуму, доброзичливість, винахідливість і готовність до швидких змін. В економіці майбутнього виживуть люди саме такого формату. Це ті навички, на які освітня система повинна звернути увагу вже сьогодні. І якщо хтось хоче в майбутньому знайти роботу і добре заробляти, то йому необхідно розвивати саме ці навички.

Ситуація буде такою, що чорнову роботу будуть виконувати роботи. І роботодавцям буде складно знайти людей на нудну і монотонну роботу; людей, які будуть готові працювати просто за зарплату. Такого вже не буде. Новий світ – нові правила.

Показати ще новини
Радіо NV
X