Як невдачі перетворити на успіх

15 січня 2019, 20:29

Розвиваючи бізнес, завжди потрібно бути готовим, що в якийсь момент "все піде не так"

І ніколи не можна виключити фатальний збіг обставин. Але не варто водночас поспішати засмучуватися і занурюватися в пучину депресії. А краще згадати, як повний провал можна перетворити в успіх.

Відео дня

Як це зробив П'єтро Ферреро. Всі ми з дитинства любимо цукерки "Рафаелло", "Кіндер-сюрприз" тощо, але мало хто знає, як починалася історія компанії "Ферреро", річний обіг якої сьогодні досягає десятків мільярдів доларів.

Справа була після Другої світової війни в маленькому провінційному італійському містечку. П'єтро Ферреро вирішив зробити бізнес на саморобних цукерках і купив какао, сухе молоко, масло, цукор, вклавши в них всі свої заощадження. Сім'я кілька днів готувалася до міського свята і робила цукерки, розраховуючи вигідно їх продати. І ось буквально за день до свята сталася трагедія. День був дуже спекотним, і всі цукерки розтанули. Дружина Ферреро, зайшовши на імпровізований склад, побачила замість цукерок солодку масу, яка розтеклася. Трагедія була настільки сильна, що у неї підкосилися ноги, а сам Ферреро, дивлячись на цю катастрофу, просто посивів.

Але потрібно було щось робити і вихід було знайдено. Вони нарізали хліб і почали намазувати його цією солодкою пастою, роблячи солодкі бутерброди. Наступного дня Ферреро з дружиною не тільки врятували себе від цілковитої руйнації, а й заробили добрі гроші, тому що ці солодкі бутерброди відлітали "як гарячі пиріжки в морозний день". Так народився новий дивовижний продукт – шоколадно-горіхова паста "Нутелла".

Ніколи не можна виключити фатальний збіг обставин

І вже в 1946 році П'єтро відкриває першу фабрику "Ферреро" і починає випускати вже не тільки цукерки, але і горіхову пасту, шоколадні батончики, арахісове печиво та інші солодощі. Продукція кондитерської фабрики потрапляє в усі нові магазини Італії, її починають продавати в кафе і на ярмарках, а кухарі з ресторанів додають у свої десерти то шоколадні палички від «Ферреро», то вершковий ірис.

Пізніше, коли компанія "Ферреро" зазнавала фінансових труднощів, Ферреро гордо казав: "Свята Нутелла нам допоможе!" Дійсно, цей продукт завжди давав компанії "Ферреро" надприбуток і далі має популярність у дітей усього світу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X