Як буде розвиватися Інтернет речей

11 березня 2016, 15:15
Ми живемо в епоху прогнозів, що здійснилися. Багато технологій, які наразі перебувають на вістрі індустрій, навіть 10-20 років тому були лише фантазіями, які хвилювали розуми вчених

Відомий зараз багатьом Нікола Тесла, першовідкривач змінного струму і технології передачі інформації повітрям, ще на початку ХХ століття припускав, що рано чи пізно настане момент, коли весь світ стане єдиною мережею бездротових комунікацій. І зараз, коли все наше оточення стало єдиним мозком, сполученим нейронами зв'язків між людиною і різними пристроями, можна з упевненістю ставити позначку "Виконано" проти цього пункту в списку реалізованих технологічних пророцтв.

Відео дня

Ще в кінці минулого десятиліття кількість пристроїв, підключених до мережі інтернет перевищила кількість людей, що населяють Землю. І варто зазначити, що ця тенденція тільки набирає обертів з урахуванням розвитку мобільних 4G - і 5G-мереж. Відповідно до звітів найбільших постачальників телекомунікаційного обладнання, таких як Samsung, Ericsson, Qualcomm, озвучених на Mobile World Congress 2016, вже до 2020 року може стартувати комерційна експлуатація перших 5G мереж. Якихось ще п'ять років - і світ кардинально зміниться. Це призведе не тільки до експоненціального зростання споживання мобільних та інтернет послуг кінцевими споживачами, але і до лавиноподібного поширення енергоефективних і надійних М2М рішень. Рішень, які фактично відкриють шлях для інтернету речей.

Що це означає для наших споживачів? В першу чергу, це безбережний, найглибший океан можливостей для того, щоб зробити більш простим і комфортним наше життя. Інтернет речей стане наріжним каменем у кожній сфері нашого життя, починаючи з безпеки будинків і закінчуючи медициною і міською інфраструктурою. Ця глобальна система взаємодій між пристроями дозволить нам як кінцевим споживачам інформації економити час, сили і ресурси.

Так, поставивши у себе вдома сигналізацію, вам більше не доведеться скасовувати важливу зустріч або нараду, щоб перевірити сигнал тривоги, що надійшов. Досить буде віддалено підключитися до камери в квартирі, і ви на сто відсотків упевнитися, наскільки актуальна загроза зараз. "Розумні" браслети, на зразок M-Health device, пропоновані нашою материнською компанією Turkcell, дозволять не тільки щоденно контролювати стан ваших основних біологічних параметрів, але і порекомендує вчасно звернутися до лікаря при найменших ознаках захворювань, що зекономить час та кошти, які могли б в іншому випадку піти на ваше лікування.

Коли ми говоримо про інтернет речей, потрібно розуміти, що йдеться не тільки про комфорт кожної окремої людини, але і про комфорт всього суспільства в цілому. Будь це система GPS-моніторингу громадського транспорту, що дозволяє істотно скоротити час очікування автобуса або система розумних парковок, автоматично повідомляє водія про наявність вільного місця і шляху до нього.

Звичайно ж, без відповідних інфраструктурних рішень, впроваджених на стороні провайдерів телекомунікацій, глобальне розгортання інтернету речей стане неможливим, адже практично для всіх М2М технологій актуальними є питання пропускної здатності каналу бездротового зв'язку, так і енергоефективність мобільної передачі даних. Пристрої, що утворюють екосистему інтернету речей, повинні не тільки працювати роками і десятиліттями без заміни енергоелементів, а й щомиті споживати достатньо великі обсяги даних, обмінюючись ними з іншими пристроями. Навіть найбільш актуальний зараз стандарт зв'язку LTE не завжди здатний впоратися з такими викликами, не кажучи вже про загально розповсюджені стандарти 3G.

Ну і нарешті, останнім аргументом (за чергою, але не за важливістю), є реальне зростання економіки при впровадженні таких, ще поки футуристичних, технологій. На сьогоднішній день інформаційно-телекомунікаційний сектор залишається одним з найбільших роботодавців у світі, яким до 2020 року пророкують зростання доходу на рівні 22%. Крім того, відповідно до звітів аналітиків, зростання проникнення мобільного інтернету на 10% призводить до зростання ВВП всієї країни на 1,4%. Так що можна з упевненістю говорити про те, що в технологічному прориві зацікавлені не тільки оператори, у яких з'явиться можливість розширити спектр надаваних послуг, але і вся держава. Адже технології – це наш спільний успіх і наш загальний добробут.

Тому вже сьогодні Україна, яка все ще перебуває лише на порозі технології 3G, повинна задуматися – як найшвидше і найефективніше подолати технологічний розрив в телекомунікаційних технологіях. Знаючи, що саме Україна була і залишається домом для багатьох винахідників, учених і візіонерів з світовим ім'ям, я не перестаю вірити в те, що нам всім вдасться здійснити цей стрибок. При цьому йдеться саме про спільну роботу, в яку порівну вкладуться і оператори, і державні органи, як в свій час ми разом змогли подолати "бар'єр" у запуску 3G-зв'язку. І тоді віртуальна реальність, Big data, інтернет речей і багато іншого стане для українців не просто окремими термінами з розкладу галузевого конгресу, а реальними послугами, які створюють кращі умови для життя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X