І знову китайці

3 травня 2018, 10:59

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

На жаль, чудових результатів Apple і рішення ФРС залишити ставку незмінною, в діапазоні 1.5-1.75%, виявилося недостатньо, щоб змусити ринок рухатися вгору. Кілька спроб протягом дня було, і більшою мірою це стосувалося Nasdaq, але торгову сесію всі основні індекси закінчили в "червоному": S&P 500 (-0.72%); Dow Jones (-0.72%) і Nasdaq (-0.42%).

Відео дня

Головною причиною для падіння стала інформація, що Президент США хоче заборонити китайським телекомунікаційним компаніям продавати своє обладнання в США. Такі новини моментально оживили страхи американо-китайської торгової війни і відсунули на другий план хороші корпоративні результати і заяви ФРС про стабільність американської економіки, близької до планованої інфляції, на рівні 2%, і очікуване планове підвищення ставок у червні. Також, в світлі новин про нові торгові бар'єри особливого значення набуває сьогоднішній візит міністра фінансів США Мнучіна в Китай. Будемо сподіватися, що торгові переговори, заплановані на сьогодні та завтра, вгамують гарячі голови і не дозволять розв'язати повномасштабну торговельну війну, яка, напевно, стала б відмінним каталізатором для переходу ринку з фази зростання в стадію падіння.

Після закриття квартальні результати оголосила Tesla. Вони виявилися кращими, ніж очікувалося, і на позабіржовому ринку ціна за акцію відразу ж зросла на + 1.33%. Добре для Tesla, але, найімовірніше, недостатньо, щоб стати дати імпульс всьому ринку сьогодні.

Золото закінчило день на позначці $1,310.10 за унцію. За даними World Gold Council попит на золото перебуває на найнижчій позначці за останні 10 років. Це стосується, як фізичного золота, в злитках, так і "прив'язаних" до золота ETF. У порівнянні з минулим роком сумарні інвестиції в золото впали на 7%. Попит на монети і злитки в першому кварталі знизився на 15%, при цьому, найбільше падіння попиту відзначено в Китаї, найбільшому ринку золотих монет і злитків. Інвестиції в "золоті" ETF знизилися більше інших, на 66%.

Після заяв ФРС прибутковість 10-річних US-treasuries знизилася до (2.97%), а дворічних до (2.48%). Спред 2s10s становить 49бп.

Ф'ючерси на WTI трохи виросли, до $67.88 за барель. Ніяких свіжих новин на цьому "фронті" немає. Як і раніше, головні чинники – це збільшення виробництва і запасів нафти у США і напруженість навколо Ірану.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Безумовно, головною подією дня стануть торгові переговори в Китаї. Хоча, експерти і не очікують якогось рішучого прориву, але все-таки, як мінімум, навіть тактичні досягнення допоможуть заспокоїти ринки. Під час медіа кампанії, перед початком переговорів, Китай заявив про готовність дати відсіч американцям і висловив упевненість, що цивілізоване світове співтовариство буде на його боці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З економічних даних сьогодні, як завжди в четвер, нові заявки з безробіття, які за прогнозами економістів повинні вирости з найнижчого за останні 49 років значення в 209 тис., на минулому тижні, до 224 тис., і дані про торговельний баланс за березень. Очікується, що торговельний дефіцит знизиться з $57.6 млрд до $49,9 млрд, за рахунок зниження імпорту.

Сезон квартальних результатів триває і результати сьогодні оголошують: Kellogg (K), CBS (CBS), Pandora (P), GoPro (GPRO) і Herbalife (HLF).

В цілому, сезон квартальних результатів демонструє значні досягнення американських корпорацій. Згідно з даними Credit Suisse прибуток компаній з S&P 500 виріс, в середньому, на 25%, в порівнянні з першим кварталом минулого року. При цьому, якщо відкинути одноразовий ефект податкової реформи, то цей показник буде на рівні 18%, що теж чудово. Більш того, прогнози компаній говорять про те, що зростання на рівні 20% + продовжиться протягом всього року. Питання в тому – чи буде цього достатньо, щоб протистояти проблемам в американо-китайській торгівлі та зростанню ставок?!

Доброго всім дня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X