І радий бігти, та нікуди

16 травня 2018, 11:10

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Наврочив! Як пити дати, наврочив, коли вчора міркував про ще один, дев'ятий поспіль, день зростання. Замість цього, всі основні індекси пішли вниз: S&P 500 (-0.68%); Dow Jones (-0.78%) і Nasdaq (-0.81%).

Відео дня

Каталізатором стали роздрібні продажі, які в квітні зросли на 0.3%. Більш того, показник за березень був переглянутий у бік збільшення, з початкових 0.6% до 0.8%. Базові роздрібні продажі, виключно з бензином, автомобілями, будівельними матеріалами та продуктамии харчування, зросли на 0.4%, набагато швидше, ніж в першому кварталі, що говорить про збільшення обсягів споживання, завдяки зниженню податків і розігрітому ринку праці. Високий рівень роздрібних продажів є хорошим індикатором того, що в другому кварталі американська економіка продовжить зростання. Як вважають багато аналітиків зростання ВВП може перевищити 3%, в річному вимірі.

Все разом – дуже низький рівень безробіття, зниження податків, зростання цін на нафту, високі рівні споживання і нові тарифи на імпорт, свідчать про можливе зростання інфляції і можуть служити хорошим приводом для більш агресивного підвищення ставок ФРС.

Від таких міркувань, природно, страждає ринок облігацій, прибутковість яких вчора виросла до найвищого рівня, починаючи з 2011 року. 10-річні US Treasuries виросли аж на 8 бп до 3.08%, 2-х річні на 3 бп до 2.58%.

Зростання прибутковості облігацій негативно позначилося не тільки на ринку акцій, але й на золоті. Тож, традиційний прихисток від всяких потрясінь теж стрімко втрачав у ціні, опустившись за день на (-1.6%), до 1,289 за унцію.

Ажіотажу додало і зростання ціни на нафту – червневі ф'ючерси на WTI вчора торгувалися на рівні $71.51 за барель, що, природно, ще більше зміцнює думки про інфляцію.

Коротше кажучи, ховатися інвесторам вчора було ніде, крім, як в сильному доларі – EUR/USD 1.1836

Чого чекати сьогодні, в середу

З економічних даних сьогодні всього два звіти: будівництво нових будинків і індустріальне виробництво. Очікується, що обсяги останнього в квітні виростуть на 0.6% (0.5% у березні), а обробна промисловість на 0.3% (0.1% у березні). Прогноз утилізації потужностей теж підріс з 78.0%, в березні, до 78.3%, в квітні. Зростання обсягів виробництва – ще одна монетка в скарбничку інфляційних очікувань.

Квартальні результати сьогодні рапортують Macy's (M), Take-Two Interactive (TTWO), Cisco (CSCO) і Jack in the Box (JACK).

Незважаючи на зростання ставок прибутковості, що викликають нервозність у інвесторів, будемо сподіватися, що ніяких потрясінь найближчим часом не станеться, і ринок ще трохи "протягне", адже причини для зростання хороші – зміцнення економіки. Хоча, і з присмаком "циклу, що завершується".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X