Хворіти і/або працювати

16 листопада 2017, 09:00
Симптоми застуди або хвороби: нежить, кашель, температура, головний біль, сонний стан, але... на роботу все одно треба! Так думає кожен четвертий офісний працівник

За даними наших досліджень, близько чверті респондентів готові йти в офіс з високою температурою, а велика частина офісних співробітників виявляє робоче завзяття, маючи кашель, біль у горлі, загальну слабкість.

Відео дня

Чому хворі співробітники приходять на роботу?

"Захворів – сиди вдома! Іноді прості речі рятують життя", – незважаючи на те, що цю прописну істину знають всі, тисячі людей продовжують ходити на роботу з ознаками хвороби. В англійській мові для цього явища навіть існує спеціальний термін – присутність (presenteeism), тому що повноцінно працювати в такому стані навряд чи можливо. Чому ж це відбувається?

  • Роби так, як я. У питанні лікарняного працівники, як правило, наслідують приклад свого керівника. Якщо він приходить в офіс хворим, то може очікувати цього і від своїх співробітників.

  • Якщо не я, то хто? Є категорія гіпервідповідальних співробітників, які вважають, що якщо вони не при смерті, значить, можуть виконувати свої обов'язки, особливо якщо на носі дедлайн, а якщо на якийсь час вони залишать офіс, то там настане хаос і розруха.

  • Як працював – так і заробив. Відсутність через хворобу – проблема підрядників і позаштатних співробітників, зарплата яких залежить від обсягу виконаної роботи. Інакше кажучи, якщо вони захворіют – залишаться без оплати.

  • Ти за мене – я за тебе. Навіть працівники з оплачуваним лікарняним часом можуть переносити хворобу на ногах, якщо в компанії прийнято відпрацьовувати за відсутнього співробітника (особливо якщо робота позмінна). Таким чином, якщо хтось випадає з обойми на тиждень, його роботу робить сусід, але потім настає "час розплати", тобто роботи за сусіда, а нести подвійне навантаження не завжди зручно.

"Хворі" втрати

"Нежить – не хвороба, сам пройде", – так напевно хоч раз думав кожен з нас. Проте лікарі радять брати лікарняний при перших симптомах застуди, перш за все, якщо робота відбувається в тісному контакті з людьми. Це стосується, насамперед, вчителів, медпрацівників, продавців, менеджерів у банках. Адже якщо початок хвороби не пересидіти вдома, стан може сильно погіршитися.

Крім того, з'являючись в офісі нездоровим і з симптомами хвороби, ви піддаєте ризику всіх інших співробітників. У перспективі це може призвести до зриву робочих процесів і графіків виконання роботи, адже далеко не факт, що ваші колеги не "підхоплять" від вас застуду. Так, наприклад, згідно з даними дослідження Корнельського університету, те, що більшість співробітників вважає за краще переносити грип на ногах, обходиться американській економіці в $227 млрд на рік.

Офісна профілактика

А ось вчені з університету Арізони провели дослідження, яке показало, що швидкість зараження в межах офісного простору становить не більше двох годин. При цьому розсадниками бактерій стають телефони, поверхні робочих столів, дверні ручки, офісний принтер, кнопки ліфта і холодильник. Тому в період сезонних епідемій бажано проводити вологе прибирання офісних приміщень якомога частіше, провітрювати, протирати хоча б вологими серветками поверхню столу, телефон і комп'ютерну мишку. І тримати про всяк випадок в ящику столу захисну маску. Не варто також забувати про профілактику застуд, особливо в осінньо-зимовий період.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X