Хто гальмує земельну реформу

31 серпня 2017, 11:43
З реформою ринку землі в Україні все дуже непросто. Останнім часом вона гальмуватися не тільки через упертість популістів і байдужих до долі селян депутатів

У неї з'явилися додаткові опоненти у вигляді окремих агрохолдингів.

Справа в тому, що варіант реформи ринку, запропонований міністерством аграрної політики, а саме першим заступником міністра аграрної політики Максимом Мартинюком, дещо невигідний агрохолдингам.

Відео дня

Оскільки він передбачає, що юридичні особи, до яких відносяться агрохолдинги, не мають право купувати землю і володіти нею. Мало того, власниками можуть бути тільки громадяни України і в обмеженій по площі обсязі.

Рівно настільки, наскільки достатньо для того, щоб одна сім'я створила процвітаюче фермерське господарство.

Звичайно така пропозиція невигідна Юрію Косюку з "Миронівського хлібопродукту" або Олексію Вадатурському з "Нібулона".

Зате вона вигідна 14 мільйонам жителів села, які отримують шанс зайнятися фермерством на своїй землі, залучаючи під неї банківські кредити.

Вона вигідна країні, в якій може з'явитися фермерство як клас.

Між іншим, саме фермери сьогодні виробляють продукцію високого ступеня переробки і зайняті випуском не сировини, а готового продукту.

Голландії завдяки фермерському устрою сільського господарства і високій частці переробленої продукції вдалося домогтися обсягу аграрного експорту в розмірі $98 млрд за підсумками минулого року.

У той час як Бразилії, що пішла по шляху передачі землі великим агрохолдингам, лише $45 млрд.

Україна експортувала аграрної продукції на $15 млрд.

Ми весь час говоримо, про катастрофічно малу частку дрібного і середнього бізнесу в ВВП країни. І продовжуємо наступати на ті ж граблі, роблячи багатих ще багатшими. А тих, у кого був би шанс стати середнім класом і вирватися з убогості, прирікаємо на поразку.

Реформа ринку землі потрібна якомога швидше. Але вона повинна бути корисною і спрямованою на підтримку малого та середнього бізнесу на селі. Не думав, що колись скажу це, але вважаю, що Верховна рада повинна підтримати проект реформи ринку землі, запропонований Кабміном. Він дає набагато більше шансів українському селу.

І українському фермеру.

Показати ще новини
Радіо NV
X