Готуємося до кризи

20 грудня 2018, 10:45

Всі 11 секторів S&P 500 закінчили день у червоному

Ось і сталося! ФРС, як і очікувалося, підвищив ставку на 0.25% до рівня 2.25%-2.50%, але не це стало головною подією дня. Підвищення очікувалося майже трьома чвертями всіх опитаних інвесторів, і давно було закладено в нинішні ціни. Головною інтригою дня був виступ Пауелла під час підсумкової прес-конференції і прогноз того, скільки підвищень ставки ФРС планує наступного року. Незважаючи на те, що Dot Plot, графік з прогнозами ставки, що заповнюється членами ФРС, передбачає всього два підвищення ставки в 2019-му, що менше трьох, як прогнозували у вересні, інвестори залишилися незадоволені. Адже ринок ф'ючерсів вказував на те, що підвищень буде менше двох. Навіть більше, коментарі Пауелла щодо того, що ФРС продовжить розвантажувати баланс, продаючи US Treasuries, тільки підлили оливи у вогонь. У підсумку, ринок акцій, який зростав протягом дня, роблячи ставку на м'який тон висловлювань Пауелла, обвалився після його прес-конференції і закінчив день у червоній зоні: S&P 500 (-1.54%), Dow Jones (-1.49%) і Nasdaq (-2.17%).

Відео дня

Всі 11 секторів S&P 500 закінчили день у червоному. Найбільше втратили промислові підприємства (-1.91%), інформаційні технології (-1.94%) і споживчі товари не першої необхідності (-2.23%).

Січневі ф'ючерси на WTI відіграли (+ 3.7%), до $47.96, за барель.

Ціни на US Treasuries продовжують зростати на довгому кінці кривої. Прибутковість десятирічних знизилася на 4 бп і зупинилася на рівні (2.78%), дворічні майже не змінилися і торгуються на рівні (2.65%). Спред 2s10s знову рушив у бік мінімумів і становить 13 бп.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, майже не змінився і торгується на позначці 97.09. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1381.

Ф'ючерси на золото не сильно змінилися і торгуються на рівні $1,246.1, за унцію.

Чого чекати в четвер?

Особливо чекати нічого. Інвестори продовжать активно обговорювати рішення ФРС, вирівнювання кривої прибутковості і ґрунтовніше готуватися до важких часів. На мій погляд, голова Пауелл дав зрозуміти, що ФРС США чекає кризи і, напевно, краще буде йому повірити. А отже, потрібно подбати про те, як зберегти капітал, про що ми торочимо вже досить давно, щоб було з чим гуляти на розпродажу, який насувається.

Гарного вам дня і бережіть капітал для майбутніх можливостей!

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X