Головний фактор – Сирія

12 квітня 2018, 10:02

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ентузіазму інвесторів вистачило лише на перших два дні тижня. Вчора, в середу, основні індекси закінчили день в "червоній зоні": S&P 500 (-0.55%); Dow Jones (-0.90%) і Nasdaq (-0.36%).

Головною причиною цього є агресивні заяви президента США про неминучість атаки на Сирію і погрози щодо Росії. Додатково до цього, з'явилися неперевірені повідомлення, що Саудівська Аравія перехопила ракету на підльоті до Ер Ріаду, імовірно, запущену повстанцями в Ємені. Як наслідок, загострення ситуації в регіоні, що безумовно викликає страх у інвесторів, що зміщують інтереси в бік менш ризикових активів.

Відео дня

В якийсь момент, ціна на золото підскочила до $1,365.3 за унцію, але потім повернулася до рівня $1,353.1.

Прибутковість 10 річних US-Treasuries знизилася на 1 бп до 2.79%.

Від того, що відбувається на Близькому Сході абсолютно закономірно виграла нафта: ціна на барель WTI виросла більш, ніж на 2%, до $67.

З 11 секторів S&P виросли тільки 2 - звичайно ж, енергетика, яка отримала потужний імпульс від зростання ціни на нафту, і "захисна", за своєю природою, нерухомість.

З інших важливих подій

Друга частина слухань у справі Facebook була менш збудливою, ніяких нових колізій і драматичних подій. Зрозуміло, що "топити" компанію ніхто не збирається, що власне і відбилося в ціні акцій - (+ 0.78%).

Cтенограма останнього засідання ФРС, оприлюднена вчора, продемонструвала впевненість учасників засідання в силі американської економіки, зростанні інфляції та необхідності підвищення ставок. У той же час, існує певна стурбованість у зв'язку з можливою американо-китайською торговою війною і її негативним впливом на економічні процеси в країні. Про Сирію тоді ще ніхто не думав.

Дані щодо інфляції (СPI) за березень, опубліковані вчора, збіглися з прогнозами економістів і не викликали особливого ажіотажу. Минулого місяця інфляція знизилася на (-0.1%), в порівнянні з лютим, а фактична Соre Inflation, точно співпала з очікуваннями аналітиків (+ 0.2%). Тож, в усякому разі поки що, у ФРС немає підстав для більш агресивного підвищення ставок.

Чого чекати сьогодні?

З економічних даних сьогодні тільки традиційні первинні заявки з безробіття.

З корпоративних новин - квартальні звіти Black Rock і Delta Air Lines.

Поза всякими сумнівами, ситуація в Сирії продовжує залишатися головним фактором для інвесторів. Сьогодні вранці всі головні азіатські ринки демонструють рух вниз, ф'ючерси на основні американські індекси теж "в червоному".

Чекаємо нових твітів від президента США!

Показати ще новини
Радіо NV
X