Глобальна економіка сповільнюється

28 березня 2019, 13:45

Зниження прибутковості на ринках капіталу

Американський ринок пішов за своїми європейськими побратимами, які опинилися в червоній зоні після заяв Президента Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі. «Супер Маріо», як його іноді називають в професійному середовищі, визнав слабкість європейської економіки і однією з причин назвав «проблеми в глобальній торгівлі». На початку цього місяця ЄЦБ знизив прогноз зростання ВВП в єврозоні з 1.7% до 1.1%. До того ж, в розпорядженні ЄЦБ не так вже й багато механізмів для пожвавлення економіки – ставка в єврозоні і так негативна, на рівні (-0.4%). На тлі переживань про глобальні економічні проблеми і за відсутності будь-яких позитивних каталізаторів, основні індекси в США завершили день в червоному: S&P 500 (-0.46%), Dow Jones (-0.13%) і Nasdaq (-0.63%).

Відео дня

Ринок US Treasuries і раніше в центрі уваги. Прибутковість продовжує знижуватися, дворічних на 5 бп, до 2.21%, десятирічних на 4 бп, до 2.37%. Спред 2s/10s складає 16 бп, а ось прибутковість тримісячних облігацій перевищує прибутковість десятирічних вже четвертий день поспіль, тим самим залишаючи велику частину кривої прибутковості інвертованою. Низькі ставки, безумовно, негативно впливають на фінансовий сектор, а ось будівельні компанії, навпаки, завдяки ліберальній політиці ФРС малюють чудові перспективи на майбутнє.

Тільки 1 з 11 секторів S&P 500 закінчив день зростанням – індустріальний (+ 0.10%). Більше за інших втратили охорона здоров'я (-0.81%), енергетика (-0.70%) і комунальні компанії (-0.67%).

Ф'ючерси на WTI знизилися на (-0.9%), до $ 59.41 за барель.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (+ 0.3%), до 96.54. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1255.

Ф'ючерси на золото трохи знизилися і торгуються на рівні $ 1,312.9, за унцію.


Чого чекати сьогодні, у четвер?

Американо-китайські переговори, що поновилися в Китаї, повинні дати хороший результат. У всякому разі, так вважають Міністр фінансів США Стівен Мнучін і Торговий представник США Роберт Лайтхайзер, які очолюють американську делегацію.

Залишається сподіватися, що якісь домовленості в Пекіні будуть досягнуті і допоможуть додати оптимізму ринку. А то, поки, в умовах зростання побоювань, в зв'язку з уповільненням глобальної економіки і перетікання грошей в облігації, найближче майбутнє ринку акцій нічого доброго не обіцяє.


Гарного всім дня і вдалих інвестицій!


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X