Форензик Форензику не рівня

13 лютого 2018, 11:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Що відрізняє успішного стартапера від неуспішного? Відповідь: дія. Навіть тисяча самих геніальних ідей не порівняється з однією конкретною дією.

Недарма Філ Найт, засновник всесвітньо відомої і дійсно легендарної компанії Nike, одним з її слоганів обрав: "Just do it".

Їдьмо далі. Що відрізняє успішного бізнесмена від неуспішного? Вміння формувати найбільш точні гіпотези розвитку свого бізнесу на основі фактів, підкріплених маркетинговим аналізом, і втілювати їх у реальність.

Відео дня

І нарешті: що відрізняє успішного форензіста від неуспішного? Відповідь: успішний спеціаліст CFE (certified fraud examiner) має володіти низкою якостей. Зокрема, він повинен:

  • піддавати всі необґрунтовані судження сумніву і перевіряти їх;
  • будувати доказову базу і заключення, базуючись на реальних фактах;
  • нікому не довіряти;
  • творчо підходити до роботи – використовувати навіть ті зачіпки, які з першого погляду здаються абсурдними;
  • ставити репутацію вище за все;
  • консолідувати та аналізувати інформацію з різних джерел.

Все вище згадане – "must have" для всіх форензистів "by default" 24/7/365.

Одна якість, яку я б хотів особливо відмітити і від якої нерідко залежить успішне виконання проектів Форензик, – це вміння працювати у команді за принципом Scrum (англ. "сутичка", "протистояння"). Останній, в свою чергу, базується на методиці OODA (observe, orient, decide, act – спостерігай, орієнтуйся, вирішуй, дій), з самого початку розробленої для воєнної авіації.

Scrum передбачає гнучкий контроль над реалізацією проекту і максимальну залученість учасників команди до роботи. Кожен співробітник при цьому виконує чітко свої обов’язки, працюючи на загальний результат. Ніхто не перекидає обов’язки один на одного, кожен член команди працює як механізм – наче б то сам по собі, але при цьому будучи часткою великої системи. Реалізація принципу Scrum вимагає чесності, самоаналізу і дисципліни, яка, що не є новиною, важливіша за мотивацію.

Резюмуючи

Дуже часто результат будь-якої дії залежить від "рецепту" – набору застосованих «компонентів» чи кроків у процесі реалізації запланованого. І нестача навіть одного з них може негативно вплинути на кінцевий результат. Scrum – це саме той інгредієнт успішного CFE, який дозволяє спеціалісту не просто бути ефективним, але і досягнути високого результату!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X