Економіка зростає, облігації падають

4 жовтня 2018, 11:10

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і що від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Оприлюднені вчора макроекономічні показники, зокрема, кількість створених робочих місць у вересні та індекс активності в сфері послуг (ISM Services Index) перевершили очікування інвесторів, досягнувши рекордних показників. Це вкотре підтвердило те, що американська економіка на піку, і ще більше посилило інфляційні очікування. Інвестори, побоюючись більш агресивного підвищення ставок з боку ФРС, кинулися розпродавати держоблігації, що, своєю чергою, завадило ринку акцій утримати високі результати, досягнуті на початку торгової сесії. Проте всі індекси закінчили день в "зеленій" зоні: S & P 500 (+ 0.07%), Dow Jones (+ 0.20%), Nasdaq (+ 0.32%).

Відео дня

Після оголошення макроекономічних даних прибутковість US Treasuries зросла на рекордні величини по всій довжині кривої. Тридцятирічні додали 15 бп, досягнувши 3.31%. Десятирічні: 13 бп, досягнувши 3.20%. Дворічні: 6 бп, до 2.88%. Рівні, небачені з 2011 року. Отже, прибутковість довгострокових облігацій зростає швидше, і крива прибутковості стає крутішою (в звичайному, а не в жаргонному сенсі). З одного боку, це змушує інвесторів остерігатися, що ФРС почне агресивніше підвищувати ставки, а з іншого – демонструє їхню віру в подальше зростання економіки.

Лише 5 із 11 секторів S & P закінчили день підвищенням. Попереду були фінансові компанії (+ 0.82%), для яких підвищення ставок "солодше меду", енергетика (+ 0.82%), на тлі зростання цін на нафту, і промислові компанії (+ 0.45%), як наслідок торгового перемир'я. Чутливі до підвищення ставок "захисні" сектори виявилися серед найбільш постраждалих: комунальний сектор (-1.23%), споживчі товари першої необхідності (-1.06%) і нерухомість (-0.98%).

Листопадові ф'ючерси на WTI істотно зросли в ціні (+ 1.6%), до $76.39.

Після оголошення даних, які підтвердили міць американської економіки, US dollar index, що вимірює міць американської валюти стосовно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+ 0.13%) до позначки 95.25. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.148.

Ф'ючерси на золото знизилися в ціні й торгуються на рівні $1,201.5, за унцію.

На що чекати сьогодні, в четвер

Як продемонстрував вчорашній день, сухі статистичні дані дуже впливають на ринок. Сьогодні нас знову чекає ще кілька макроекономічних звітів: традиційний звіт про заявки з безробіття, дані про замовлення промислових підприємств і замовлення товарів довгострокового споживання за серпень. Цікаво, чи повториться вчорашня історія і чи триватиме й надалі розпродаж держоблігацій.

У корпоративному світі квартальні результати рапортує роздрібний гігант Costco, і вельми неабияка історія розгортається навколо роздрібного продавця книг Barnes & Nobles. Вчора, після закриття торгів, акції компанії зросли на 20%: як виявилося згодом, хтось, поки ще невідомий, активно їх скуповує і вже зумів зібрати цілком "матеріальний" обсяг, що свідчить про можливість ворожого поглинання. Компанія заявила, що розглядає стратегічні альтернативи захисту. Цікаво, чим все закінчиться...

Ну і наостанок, напередодні відкриття торговельної сесії Constellation Brands продавець пива Corona поінформує щодо справи з $4-мільярдною інвестицією в Canopy Growth, виробника марихуани. У серпні та вересні акції компанії, які виробляють "чарівну" травичку, активно демонстрували зростання і, схоже, для них настали "чарівні" часи.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

День має видатися цікавим і гарно вам його провести.

Ну і, звичайно ж, вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X