До чого призведе чергове підвищення пенсій

6 березня 2018, 13:10

Міністерство соціальної політики України планує створити механізм для збільшення ролі стажу, а не заробітної плати при нарахуванні пенсії.

Чергові етапи чергових підвищень.

  1. Не забуваємо, що все це робиться за рахунок хоча й роботодавця, але тієї суми, що роботодавець включає у вартість праці. Зокрема, всі неспрогнозовані у бюджеті підвищення пенсій тягнуть за собою підвищення податків, або друк грошей. І те, і інше неприйнятно у поточних рівнях навантаження на економіку. На цьому тлі економічне зростання знижується.
  2. Так звана "ліквідація перекосів" чи то застосування різних коефіціентів для тих, хто отримував менший розмір зарплати у порівнянні з таким же стажем, але більшою зарплатою, провокує чергове звернення до КСУ, та є черговою нерівністю прав, яку будемо потім у черговий раз ліквідовувати. На цьому тлі зникає стимул виведення заробітної плати з тіні, – ну все одно ж "дотягнуть".
  3. Водночас, уряд зриває терміни впровадження другого рівня пенсійної реформи вчергове прикриваючи це вирішуванням першочергових проблем (це ілюзія, що першочерговим є підвищення, воно втягує нас у все більшу прірву).
  4. Останнє на сьогодні: наведу ст.77 закону Про пенсійне страхування (звичайно, загальнообовязкове та соціальне)

Стаття 77. Актуарні розрахунки. Актуарії

Відео дня

1. Виконавча дирекція Пенсійного фонду забезпечує проведення щорічних актуарних розрахунків фінансового стану системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на наступні 1, 5, 10 та через кожні 5 років на – 75 років.

2. Актуарні розрахунки здійснюються відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

3. Результати актуарних розрахунків оформляються у вигляді звіту, який складається та підписується актуаріями - виконавцями. Зазначений звіт має містити розрахунки, дані, методи і припущення, що використовувалися під час їх здійснення, та висновки щодо фінансового стану системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і рекомендації щодо заходів, необхідних для забезпечення фінансової стабільності цієї системи.

У десятиденний термін після підписання звіт надсилається правлінню Пенсійного фонду, Наглядовій раді та Кабінету Міністрів України з дотриманням вимог, передбачених статтею 22 цього Закону...."

Хочу запитати – хто-небудь де-небудь бачив такі обрахунки сценаріїв розвитку за різними пропозиціями підвищувати то те, то інше, або методику? Доречі, актуарії у нас в Україні є, також є з англійськими дипломами.

Ну, таке. "Безумству храбрых..."

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X