Дерегулюйте її повністю

19 липня 2018, 12:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Головна реформа, яку ми ініціювали вчора - це спрощення доступу до інфраструктури для операторів телекомунікацій.

Дерегуляція - одна з найбільш активних реформ. З одного боку, тому що є політична підтримка та команда Мінекономрозвитку, яка вірить в ідею зменшення ролі держави в економіці. З іншого тому, що, на жаль, неможливо прийняти одне рішення Уряду, від якого всьому бізнесу стало б добре в кожній сфері. Хороший бізнес-клімат - це сотні рішень для вичищення регуляторного поля, скасування іноді абсурдних актів та вдосконалення законодавства з урахуванням економічної реальності, яка постійно змінюється.

Відео дня

Ми ввели практику проведення так званих “Дерегуляційних кабмінів”, де регулярно ухвалюємо пакети рішень на користь бізнесу. Сьогодні пройшло шосте дерегуляційне засідання.

Головна реформа, яку ми ініціювали вчора – це спрощення доступу до інфраструктури для операторів телекомунікацій. Якщо казати простими словами, то мова йде про те, що зараз в країні є 155 тисяч багатоквартирних будинків. Майже по кожному з них постачальнику телекомунікаційних послуг потрібно домовлятися окремо для того, щоб розмістити там своє обладнання. Хтось готовий і радий бачити, а хтось навпаки користується монопольним становищем. Буває таке, що забудовник заводить свого кишенькового постачальника телекомунікацій. Буває, що голови ОСББ вимагають хабарі за розміщення обладнання саме вашої компанії.

Схожа ситуація і з доступом до інфраструктури та енергетики. Зараз в різних областях України ціна за доступ до лінії електропередач відрізняється в сім разів. Зрозуміло, що для цього немає економічних підстав. Справ у відсутності єдиної рамки й нормальних правил гри.

Ми ухвалили п’ять актів на виконання закону України Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж, який регулює відносини в цій сфері. Кабмін встановив конкретні терміни: відтепер власник інфраструктури (той же голова ОСББ) протягом 15 днів буде зобов’язаний надати чіткі вимоги до підключення комунікацій, або надати вмотивовану відмову. Ми створимо реєстр таких підключень і, нарешті, буде очевидно, що за винятком випадків, коли немає вже взагалі жодних технічних можливостей прокласти якийсь додатковий дріт, відмовляти в доступі буде просто неможливо. Зрозуміло, що так само це накладає певні зобов’язання і на телеком-операторів, тому що ніхто не зацікавлений в тому, щоб вночі в будинках з’являлися немарковані коробки з технікою, за яку ніхто не несе відповідальності. Розміщення телекомунікаційного обладнання має відбуватись на основі конкретних договорів, рамкових правил. Всі ці правила є в постановах, які найближчим часом опублікує Кабінет Міністрів. Очікуємо, наші рішення збільшать кількість підключень до фіксованого широкосмугового доступу з 5 до 19 млн. Ці підключення збільшать можливості для розвитку телемедицини, E-health, а також електронної комерції та освіти.

Другий блок рішень, який також відчує бізнес – це покращення роботи земельних кадастрів та зміна ситуації з відмовами, які там є. Державний земельний кадастр муситиме деталізувати підстави для відмови; проводити попередню перевірку електронних документів. Ми запустимо онлайн-моніторинг стану опрацювання всіх видів заяв до Державного земельного кадастру. Прогнозую, що таких відмов стане на 100 тисяч менше. Це заощадить 56,6 млн грн суб’єктами господарської діяльності у рік. Коли ми приймаємо подібні рішення - це одразу позитивно відображається в тому, чи іншому секторі.

Третій блок рішень – це спрощення процедури працевлаштування іноземців. Хочу одразу всіх заспокоїти. Мова йде не про те, що до нас будуть заїжджати якісь нелегальні мігранти. Ми прибрали справді абсурдну законодавчу норму. Людина вже маючи посвідку від МВС на постійне проживання, перед працевлаштуванням має фізично виїхати закордон, щоб потім повернутися і влаштуватися на роботу. Важливо, що це людина, яка отримує зарплату мінімум в декілька разів вище ніж середня по країні, а це означає, що мова йде про унікальних фахівців, яких бізнес запрошує, щоб закривати важливі проблеми. Ми усуваємо цю абсурдну вимогу.

Також ми ухвалили один акт, який дуже приємний мені особисто як колишньому керівнику двох іноземних представництв: прибираємо мороку із зберіганням трудових книжок іноземних працівників в ГДІПі (так-так, ми давно хочемо скасувати їх взагалі, але...). Скасування такого обов’язку дасть змогу іноземним юридичним особам самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників, що гармонізує Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників із Господарським кодексом України та сприятиме безперешкодному виконанню представництвами іноземних юридичних осіб своїх обов’язків відповідно до Кодексу законів про працю. Це ще один маленький крок, який спрощує життя іноземним інвесторам.

Нарешті, 22 застарілі регуляторні акти в різних сферах більше не діють.

Півтора роки назад я написав: 50 дерегуляційних кабмінів і нашим бізнес-кліматом можна буде пишатись! Хочеться швидше, але рухаємось вперед!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X