Де взяти кадри для IT

19 серпня 2016, 17:56
Потребуючи якісних фахівців, IT-компанії починають організовувати власні освітні програми, а разом з цим підвищують якість вузівської освіти і рівень викладачів

Останнім часом розвивається дискусія про те, який шлях необхідно вибрати вищим навчальним закладам (ВНЗ) для підготовки якісних і затребуваних на ринку фахівців. Адже для того, щоби бути успішним у сфері інформаційних технологій, необхідний широкий спектр найсучасніших і, що важливо, практичних знань, які часто дуже важко отримати, навчаючись в університеті.

Відео дня

І сьогодні наше основне послання – сформувати освітню екосистему для широкої аудиторії людей, які пов'язані з інформаційними технологіями, розвивати цю систему і залучати до неї якомога більшу кількість зацікавлених фахівців.

Працюючи в індустрії у сфері корпоративного навчання, ми виразно бачимо, які виклики лежать на поверхні IT-освіти. Однією з найважливіших проблем, про яку останнім часом багато говорять – це брак кваліфікованих кадрів: виші, що не справляються з запитом від індустрії, а індустрія нарікає на виші за те, що вони не можуть якісно підготувати потрібних їм фахівців.

Один зі способів вирішення цієї проблеми знайшли самі компанії, які взяли на себе відповідальність та організовують власні курси, тренінги або освітні програми, які умовно можна назвати новими університетами. Структура таких університетів у різних компаніях практично однакова: після випуску або після декількох курсів в університеті стажисти приходять в індустрію і доучуються необхідним для компанії знанням і вузькоспеціалізованим навичкам, причому роблять це на реальних проектах.

Разом з тим, є ще й інша важлива проблема, про яку хотілося б сказати і якою теж необхідно займатися – це проблема вчительських кадрів. В IT-індустрії важливе поняття не тільки викладача, а й поняття тренера та ментора. І найчастіше можна констатувати такий прикрий факт, що висококваліфіковані тренери і ментори як клас в Україні практично відсутні. Адже ментор – це і лектор, і наставник, і порадник, а не тільки "видати завдання і перевірити". Також дуже важливо, щоб у ментора був хоча б невеликий досвід роботи на проекті по розробці ПЗ, щоб він знав bottle necks і best practices і міг поділитися своїми напрацюваннями і знаннями з підопічним. Ментор і тренер – це людина, яка володіє достатньою харизмою для того, щоб прищепити любов до нових знань у сфері інформаційних технологій, показати нові напрямки та перспективи розвитку в них.

Підготовкою такого класу менторів та тренерів, вкладаючи туди інтелектуальні, організаційні і матеріальні зусилля і займається індустрія, зокрема компанія EPAM Systems, яка ось вже 10 років організовує та впроваджує своє внутрішньокорпоративне навчання в Україні, основною метою якої є підготовка молодих кадрів для компанії.

Важливим аспектом нашої діяльності є підтримка молодих викладачів, які працюють на університетських кафедрах. Ми орієнтовані на стратегію win-win, в рамках якої співпрацюємо з профільними кафедрами ВНЗ у розрізі підтримки молодих викладачів і тренерів, які навчають наших майбутніх працівників, при цьому залишаючись працювати на кафедрах. Виходить, що з одного боку компанія використовує ресурси університетів для підготовки фахівців, а з іншого "прокачує" викладачів новими знаннями, практикою на реальних проектах, надає сучасні матеріали, дає їм можливість заробляти (матеріальне стимулювання), але при цьому не "вимиває" кадри з академічного середовища.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Закладаючи як матеріальну, так і нематеріальну мотивацію ми підтримуємо молодий і зростаючий клас викладачів-менторів та одніє з дуже важливих подій в цьому напрямку, які ми розвиваємо в Україні, є ініціатива #EPAMUniversityDays. Це свого роду IT "шаринги" знань, технологій, кращих практик у навчанні та проектної роботи для викладачів вузів від продакшн хлопців, які більше склалися як інженери і мають досить широкі і глибокі знання у проектній роботі, вузькоспеціальних мовами, підходах, і алгоритмах, і які діляться своїми практиками та досвідом найчастіше з теоретиками з вишів. Така свого роду синергія на наш погляд, повинна вивести на новий рівень співробітництво університетів та індустрії, а також підвищити якість і ефективність освіти в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X