Bitcoin може рухати інновації в сфері енергетики

1 листопада 2018, 19:00

Яким чином bitcoin може рухати інновації в сфері енергетики та енергоефективності.

З 2013 року зростання популярності криптовалюти, зокрема bitcoin, тільки посилюється. Кількість людей, задіяних в майнінгу зростає з великою швидкістю. Все це призвело до того, що складність видобутку почала підвищуватися і для роботи мережі необхідно все більше і більше електроенергії.

Відео дня

Згідно з дослідженням, проведеним Powercompare, в 2017 році майнери витратили 20,31% всієї електроенергії України. Економіст Алекс де Вріс заявив, що вся мережа Bitcoin споживає до 0,5% всієї електрики. За його прогнозами, витрати до кінця року виростуть ще втричі до 7,7 ГВт. Інший вчений Арвінд Нараян прогнозує, що процес видобутку всіх криптовалют вже витрачає 1% (1 ГВт/день) всієї електроенергії.

Згідно з даними компанії Elite Fixtures, Острови Океанії, Південна Корея і Європа – це найдорожчі країни для майнінгу з точки зору витрат на електроенергію. Середній показник – 1 BTC буде коштувати близько $7,2 тис.

Наприклад, на найпопулярнішому споживчому ASIC`е – Antminer S9, для видобутку 1 BTC необхідно 71154.78 кВт електроенергії. Якщо припустити, що весь хешрейт мережі на даний момент складається з S9, то станом на 18 жовтня 2018 року, де було проведено 252 тисячі тих транзакцій за останні 24 години – то одна транзакція коштувала 20.29 кВт. Уже зараз споживання електроенергії для майнінгу bitcoin перевищує показники енерговитрат таких країн як Сербія, Австрія, Ірландія, Ісландія і Хорватія.

Мережа Bitcoin в 2017 році спожила близько 30 ТВт-год, при цьому для традиційної банківської системи в 2017 було використано 100 ТВт-год електрики.

У зв'язку з таким приголомшливим ростом витрат, експерти все частіше і частіше почали піднімати питання про екологічність майнінгу і чи не призведе це все до екологічної катастрофи.

За даними Digiconomist, під час здійснення bitcoin угоди викидається близько 117кг вуглекислого газу, вся мережа Bitcoin в рік викидає близько 16 тис. т вуглекислого газу.

Все це сприяло прискоренню розвитку інновацій в сфері електроенергетики. Поновлювані джерела енергії почали користуватися величезною популярністю в усьому світі. Майнери всюди відкривають ферми, використовуючи альтернативні джерела енергії.

Прикладом може служити компанія HydroMiner, для майнінгу вони почали використовувати гідроенергію, витрати компанії при цьому складають всього 4-6 центів за кВт/год. Genesis Mining в Ісландії також використовують геотермальну енергію. Але, такий ресурс не всім доступний, в порівнянні з сонячною енергією.

Нік Гогерт навіть представив монету Solarcoin. Ідея полягає в тому, що ті, хто використовує сонячну енергію, будуть отримувати цю монету, як винагороду.

Маючи сонячну батарею і підключивши її до системи Solarcoin, ви отримаєте винагороду у вигляді монети SLR, яку можна потім продати на біржах. Також цей проект спрямований на те, щоб все більше людей почали використовувати сонячну енергію.

Один з майнерів в Reddit заявив, що він заробляє на майнінгу в пустелі. Вся його система з видобутку побудована на сонячній енергії, з його заяв йому вигідно майнити поки ціна bitcoin вище $2 тис., Крім того він заробляє ще на тому що продає застаріле обладнання.

Ажіотаж навколо альтернативних джерел енергії сприяв тому, що в усьому світі почали будуватися цілі ферми на сонячних батареях, здатні забезпечити енергією міста. Компанія ACWA Power в Саудівській Аравії вирішила використовувати вигідне географічне положення і побудувати величезну ферму на сонячних батареях, здатну забезпечити енергією місто населенням в 40 тис. жителів.

У Голландії пішли ще далі, в IoHO (Інститут старіння людини) вирішили отримувати електроенергію за допомогою збору теплової енергії, що виділяється людським тілом. Для цього планується використовувати термоелектричні генератори, які теплову енергію будуть трансформувати в електричну.

Завдяки таким альтернативним джерелам енергії, інноваційним ідеям, собівартість майнінгу можна істотно знизити.

Великі конгломерати такі як Samsung, Intel, TSMC і Global Foundries вкладають десятки мільйонів доларів в енергоефективність у сфері майнінгу. Здавалося, тільки вчора, всі майнери мріяли про Antminer S9 від Bitmain з 14 TH/s і споживанням 1,372 Вт, як ринок знову підірвала новинка від GMO – 7-нм ASIC для bitcoin з показниками – 10 TH/s і споживанням енергії 500 Вт. Уже навіть намічений подальший шлях – це створення і тестування 5 і 3,5 нанометрових чіпів в 2018-2019. Техпрогрес в сфері майнінгу безсумнівно впливає і з великою швидкістю трансформує сферу енергетики, привносячи все нові і нові ідеї в підвищення енергоефективності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X