Ціна лівого популізму

25 січня 2019, 19:36

Прямо зараз в іншій півкулі земного шару відбуваються вкрай повчальні для України та українців події

У Венесуелі, після сфальсифікованих тамтешнім соціалістичним режимом виборів, розпочалися масові протести. Ці протести підтримала низка основних держав Північної та Південної Америки, таких як США, Бразилія та Аргентина, які визнали президентом лідера опозиції. У змучених венесуельців з’явився шанс, що нескінченний кошмар, в якому вони вже давно живуть внаслідок політики режиму Чавеса та Мадуро, нарешті, скінчиться. В чому ж урок для України?

Відео дня

Венесуела – країна, що повністю перевірила на власній шкурі ідеологію лівого популізму: ту саму, яку так люблять багато українських політиків. Власне, політика режиму Чавеса-Мадуро сильно нагадує певні пропозиції, які в Україні перед виборами просувають політичні сили ліво-популістського спектру.

Наприклад, Чавес звільнив керівництво PDVSA, венесуельської державної нафтової компанії (нічим не нагадує деякі заклики на адресу НАК Нафтогаз України?), та замінив їх на своїх прибічників. В результаті, гроші з компанії розкрадено, інвестиційні програми зупинені, а видобуток нафти у Венесуелі впав зі свого піку у 3,5 млн барелів на день до нинішніх 1,3 млн барелів на день, і продовжує падати. Венесуела, одна з найбільших країн-видобувачів нафти у світі, стрімко втрачає свій видобуток і дійшла до того, що розплачується нафтою по створених соціалістичним режимом боргах перед Китаєм та Індією.

Перед виборами ми чуємо нісенітниці про цілющу силу дефолту

Венесуельський режим здебільшого скасував незалежність центрального банку та почав використовувати його для друку грошей у власних політичних цілях. Результат – інфляція на рівні тризначного числа ще з 2007 року (коли вона вперше перевищила 100%), а у 2018 вона оцінюється МВФ на рівні 6,304,192,261%. Саме так, зростання цін у країні сягає шести мільярдів відсотків на рік!

ВВП Венесуели щорічно падає на двозначне число, починаючи з 2016 року (у 2018 впав на 18%). До того, з 2014 року, економіка щорічно падала на однозначне число. В країні почався голод і зафіксовані смерті дітей від нестачі їжі. Три мільйони венесуельців перебувають у статусі біженців (не на заробітках, а біженців від гуманітарної кризи у себе вдома) в сусідніх країнах.

У рік подвійних виборів всім нам варто тримати в голові венесуельський урок – лівий популізм здатен призвести до економічної катастрофи. Перед виборами ми чуємо нісенітниці про цілющу силу дефолту, непотрібність співробітництва з МВФ, чудовість ідеї знову підпорядкувати політикам Нацбанк, необхідність знизити тарифи та змінити менеджмент Нафтогазу тощо. Одна латиноамериканська країна все це пройшла і тепер там голод, інфляція на шість мільярдів відсотків та мільйони біженців. Враховуючи загальну некомпетентність та безвідповідальність українських політиків – на жаль, їм по силах це повторити і у нас, якщо результати подвійних виборів будуть суттєво на користь ліво-популістських сил.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X