Чому обвалився індекс Доу-Джонса

0 коментувати

Провідний американський індекс Dow Jones в понеділок впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%. Протягом дня падіння досягало майже 1600 пунктів.

Основною причиною такого стрімкого падіння індексу Доу-Джонса на тижні стало те, що за минулі два роки він зріс на 52% і зростання було майже без корекції. Корегування справді було потрібне. Зараз воно відбулося і через це бачимо стрімке падіння на фондовому ринку. Існують такі алгоритмічні фонди, які торгують цінними паперами автоматизовано. Коли вони побачили сигнал для падіння, то продажі на біржах почались більш активно. І саме це призвело до такого зниження.

Слід зазначити, що поведінка фондового ринку є непрогнозованою. Тому таке падіння хтось очікував, а хтось не очікував. І саме в цьому випадку були трейдери, які вчасно почали продавати свої акції та грати на пониження по індексам і заробили на такій ситуації. Але багато інвесторів, які довгостроково інвестували кошти, втратили досить значний капітал.

Передчасно робити висновки про початок нової світової фінансової кризи. Корекція на фондовому ринку – це нормально. Падіння, яке ми побачили цього тижня, не є критичним. Якщо індекс зі свого пікового значення втратив лише 8,5%, це не є ознакою проблем на фондовому ринку. Це є перерозподіл капіталів і це нормально для ринку акцій взагалі.

Стрімке падіння індексу Доу-Джонса відчулось і на інших ринках акцій. Перш за все, в Азії, а потім і в Європі. Але це є тільки тим сигналом, що у глобальному світі всі інвестори реагують на події разом. І нема такого, що на одних ринках відбувається стрімке зростання, а на інших ринках – стрімке падіння. Тобто існує деяка синхронізація ринків. Треба розуміти, що є такі глобальні фонди, які працюють на всіх ринках. І якщо вони почали продавати у США, вони продовжують продавати активи і в Японії, і в Китаї, і в Європі. Але це не є кризою. Це є падіння цін на акцій. Акції як падають, так і зростають. Прийде рівень і інвестори почнуть купувати, тенденція розвернеться і ми знову побачимо зростання фондових індексів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: