Чому обвалився індекс Доу-Джонса

7 лютого 2018, 10:00
1677
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Провідний американський індекс Dow Jones в понеділок впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%. Протягом дня падіння досягало майже 1600 пунктів.

Основною причиною такого стрімкого падіння індексу Доу-Джонса на тижні стало те, що за минулі два роки він зріс на 52% і зростання було майже без корекції. Корегування справді було потрібне. Зараз воно відбулося і через це бачимо стрімке падіння на фондовому ринку. Існують такі алгоритмічні фонди, які торгують цінними паперами автоматизовано. Коли вони побачили сигнал для падіння, то продажі на біржах почались більш активно. І саме це призвело до такого зниження.

Слід зазначити, що поведінка фондового ринку є непрогнозованою. Тому таке падіння хтось очікував, а хтось не очікував. І саме в цьому випадку були трейдери, які вчасно почали продавати свої акції та грати на пониження по індексам і заробили на такій ситуації. Але багато інвесторів, які довгостроково інвестували кошти, втратили досить значний капітал.

Передчасно робити висновки про початок нової світової фінансової кризи. Корекція на фондовому ринку – це нормально. Падіння, яке ми побачили цього тижня, не є критичним. Якщо індекс зі свого пікового значення втратив лише 8,5%, це не є ознакою проблем на фондовому ринку. Це є перерозподіл капіталів і це нормально для ринку акцій взагалі.

Стрімке падіння індексу Доу-Джонса відчулось і на інших ринках акцій. Перш за все, в Азії, а потім і в Європі. Але це є тільки тим сигналом, що у глобальному світі всі інвестори реагують на події разом. І нема такого, що на одних ринках відбувається стрімке зростання, а на інших ринках – стрімке падіння. Тобто існує деяка синхронізація ринків. Треба розуміти, що є такі глобальні фонди, які працюють на всіх ринках. І якщо вони почали продавати у США, вони продовжують продавати активи і в Японії, і в Китаї, і в Європі. Але це не є кризою. Це є падіння цін на акцій. Акції як падають, так і зростають. Прийде рівень і інвестори почнуть купувати, тенденція розвернеться і ми знову побачимо зростання фондових індексів.

Головне

Події

Сьогодні, 17:56

article_img
Росія готується до військового удару по Україні - Порошенко
Події

Вчора, 22:16

article_img
СБУ оголосила у розшук головного фігуранта справи про MH17
Геополітика

Сьогодні, 13:17

article_img
Путін: Росія готова націлити ракети на США

Вибір редакції

IT-індустрія

Сьогодні, 07:00

article_img
Назад у майбутнє. Ентузіасти відновили перший веб-браузер з 1990-х
Події

Сьогодні, 09:06

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua