Чому Захід проти реформ

25 травня 2018, 08:00

Я не можу пригадати жодної "реформи" яку нам радили б всі наші шановні донори зі зниження податків і розширення свободи підприємництва.

На протистоянні спілки українських підприємців (які об'єдналися навколо ідеї зниження податків і введення прогресивного податку на виведений капітал ПНВК) і бюрократів з вітчизняного Мінфіну і МВФ, що розгорнулися зараз, ми найбільш яскраво за всі чотири роки "реформ" можемо нарешті розкрити очі і побачити між чим і чим або між ким і ким насправді йде протистояння всюди в світі і з чого саме варто вибирати!

Відео дня

Я не можу пригадати жодної "реформи" яку нам радили б всі наші шановні донори зі зниження податків і розширення свободи підприємництва.

А коли у підприємницьких колах моєї рідної країни еволюційним шляхом народжують і не просто народжують, а серйозно опрацьовують і прораховують такий проект і таку реформу, то "захід" – "проти"...

Дивно, правда?

Але на нас же на всіх лежить "післямайданне прокляття" – ми не вільні в своїх судженнях. Адже критикувати захід – табу! А то ще подумають, що ти "проти заходу – значить за Росію".

Ні, я не за Росію. Росія тут зі своєю агресивною неоімперською диктатурою тут взагалі ні до чого.

Йдеться про наше політично не розвинене самовизначення. "Захід – зразок і все тут!" "треба робити так як на заході!"

Це як логічна пастка, що не дозволяє мислити далі! Тому що "заходів" багато. Їх сто якщо хочете. Або двісті.

Те ж зі словом "Америка" або частіше зустрічається "а ось в Америці...".

"Америк" теж сто. Ну добре, п'ятдесят. Втім, цілком достатньо щоб заплутатися і на будь-яку тему знайти взаємовиключні приклади.

Наприклад в Греції правлять комуністи. Вірніше, до недавна правили. А в Швеції – соціалісти. І там податки зашкалюють за 80%. А в Новій Зеландії прибутковий податок для багатих – 8%. Ну і так далі...

Різноманіття прикладів економічних моделей, які являють собою "захід" – абсолютно не позбавляє нас від необхідності мислити самостійно! Вже за чотири роки відсутності реформ могли б вже переконатися в цьому.
Ну що вам, на вашу думку повинен сказати цей ваш "захід"? Скопіюйте Голландію? Ну і де ми візьмемо таку кількість тюльпанів? (Жарт)

А ось спонтанний вітчизняний суспільний і політичний рух тисяч підприємців – це дійсно "західний приклад"! Притому той самий "західний приклад", якого ви так довго чекали і хотіли!
Коли демократія і свобода слова, коли колективні інтереси і громадський рух за свої права зростають знизу!

А Захід що? А Захід – проти, як я вже вам сказав. Парадокс? – Зовсім ні! Захід відстоює свої інтереси. Ми – свої.

На заході є ліві політики, які за нескінченне підвищення пенсій і соцвиплат (як в Швеції) за рахунок нескінченного підвищення ставок і податкового гніту! Аж до повного вбивства економки і приходу до повного соціалізму і тотальної держвласності. І рівності без олігархів.
У нас такі політики теж є. Майже всі.

А є праві політики. Що готові радикально знизити корпоративні податки тільки б повернути в країну великий капітал, що пішов з неї в офшори, і виробництво! (Як Трамп) У нас таких поки що не було. І ось вони виникли! (це СУП). Еволюційно. Демократично.
Вони – і є ті "праві" реформи, які за свободу підприємництва і економічне зростання. Так, 25 років таких не було, а тепер з'явилися. Вони – і є той "Захід", якого ви так довго хотіли. Так підтримайте ж їх!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X