Чому ринок ПК ще живий

18 жовтня 2017, 14:35
З поширенням доступних за ціною і досить продуктивних ноутбуків і планшетів, багато експертів пророкували смерть традиційним комп'ютерам. Але статистика дає підстави не погодитися з їхньою думкою

Найбільш продуктивними з продажу комп'ютерів як у кількості, так і в грошах були 2000-і. До 2008 року і приватні користувачі, і бізнес активно купували ПК, що дозволяло спостерігати щорічне зростання ринку.

Відео дня

Під час кризи 2008-го ринок різко скоротився. У 2013-му криза взагалі поклала ринок ПК на лопатки і показники різко знизилися. І до 2015 року він жодного разу не демонстрував позитивних тенденцій. Але вже починаючи з 2016-го тенденція змінилася – зростання в 17,3%. І це говорить про те, що падіння попередніх років означало лише одне – нову відправну точку для гравців ринку.

З огляду на авторитетні дані дослідницької компанії GFK, ринок десктопів за два квартали цього року зріс ще на 17%. Всі друге півріччя 2017 року ринок персональних комп'ютерів продовжує своє зростання.

Звичайно, не весь ринок у нас структурований, щоб його можна було коректно заміряти доступними дослідникам інструментами, тому показники можуть коливатися в той чи інший бік. Але це будуть незначні відмінності.

Від чого ж залежить успішність і коливання ринку? У минулому році ринок персональних комп'ютерів показав зростання в силу того, що прийшов час оновлюватися. Це очікуваний результат. У 2018 році можна прогнозувати, що показники продовжать рости.

Незважаючи на вже помітне зростання, подальший розвиток українського ринку настільних ПК все ще залежить лише від стану економіки країни. На сьогодні стимулом корпоративних продажів є необхідність в оновленні застарілих машин. Бізнес-клієнтам важливо не просто оновити "комп'ютерний парк", але й отримати якісну підтримку на весь період експлуатації.

Говорячи про тенденції ринку ПК, варто звернути увагу на те, що гідної заміни домашній машині поки немає. Традиційно, головний конкурент ПК в домашньому використанні – планшет або ноутбук, а в цьому році ще й планшет-трансформер. Але, вибираючи зручність, ми знижуємо продуктивність, вибираючи продуктивність – програємо у вартості.

Якщо до 2008 року ПК був єдиним пристроєм в сім'ї, то зараз з ним конкурують ще 3-5 гаджетів. Це дозволяє розширити моделі використання і вибирати пристрій у міру необхідності і залежно від специфіки завдання.

За час кризи на ринку ПК найбільше постраждали виробники, середній цінник яких вище $450, а ось бюджетні виграли і стали більш затребуваними. Але варто зазначити, що $450 в 2013 році далекі від $450 сьогоднішніх. Вартість ПК в доларовому еквіваленті змінювалася незначно, але в гривні різниця добре помітна. Якщо в 2013-му ПК за $450 продавався за 4,7 тис. грн, то сьогодні це вже 13,9 тис. грн – майже в три рази більше.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У 2014-му інфляція в Україні підскочила до 24,9%, в той час як індексацію мінімальних зарплат довелося заморозити. Природно, така ситуація не могла не вплинути і на ринок ПК. Зниження доходів громадян змінює пропозицію – нижній ціновий сегмент ПК піддається максимальним спрощенням для скорочення ціни, а модельний ряд пристроїв в середньому ціновому сегменті модернізується і комплектується більш доступними компонентами.

З огляду на дані дослідницької компанії GFK, основне зростання продажів ПК в Україні припадає на 2006 - 2008 і 2010 - 2013 роки. З чим це пов'язано? Якщо подивитися на графік, видно, що зростання продажів знаходиться в точці, коли середня ціна ПК зближується з середньою з/п в Україні. Також з графіка чітко видно, що середня зарплата і середня вартість ПК в Україні знову рухаються до зближення. Це свідчить про те, що найближчі кілька років ринок ПК продовжить своє зростання. Якщо, звичайно, ситуація в країні не погіршиться.

Перспективи в українському ринку ПК є і в найближчі роки він буде видозмінюватися і розвиватися. Але для того, щоб успішно конкурувати в умовах, що змінилися, виробники повинні краще знати потреби і завдання свого споживача. І пропонувати йому збалансовані готові рішення і якісний user experience (користувацький досвід). І це сьогодні вже не виняток, а правило.

Показати ще новини
Радіо NV
X