Чому Рада проголосувала за відставку Данилюка

7 червня 2018, 18:20

Мета економічних реформ – не постійне продовження "співпраці з МВФ", а її планомірне припинення і запуск власної економіки "на повну".

Чому я, як Голова Комітету промполітики та підприємництва ВР, голосував за відставку Данилюка? Тому що не вважаю його ефективним Міністром фінансів. У будь-якому уряді людина на цій посаді №2 чи, як мінімум, №3 за впливом. Із дуже серйозними повноваженнями і масштабною зоною відповідальності. Людина яка, як права рука Прем’єра, стає або архітектором економічного розвитку та фінансової стабільності, або бідності та залежності держави.

Відео дня

Мета економічних реформ – не постійне продовження "співпраці з МВФ", а її планомірне припинення і запуск власної економіки "на повну". Чи поділяв такий погляд Данилюк? Очевидно, ні.

Якими мають бути KPI держуправління "верхнього рівня"? У якій системі координат оперувати уряду та як оцінити реальний економічний прогрес?

  1. Робочі місця (зайнятість населення).
  2. Реальні доходи громадян (купівельна спроможність).
  3. Обсяги інвестицій, виробництва, несировинного експорту ("здоров'я" та перспективи економіки).
  4. Податкові надходження (фінансова самодостатність країни).

Чи мислив так Міністр Данилюк? Очевидно, ні.

Перед нашою країною стоять надзвичайно гострі виклики та масштабні завдання. Щоб подолати безробіття, масову бідність, корупцію, еміграцію та залежність від кредитів МВФ необхідно:

  • залучити понад $100 мільярдів інвестицій у реальний сектор економіки;
  • створити мінімум 1,5 - 2 млн нових робочих місць для українців в Україні;
  • підняти реальні доходи громадян в рази;
  • стабілізувати ціни, тарифи та курс гривні;
  • підняти міжнародний авторитет України.

Трансформація економіки з сировинно-боргової у виробничо-інноваційну – завдання державної ваги, у вирішенні якого роль Мінфіна ключова. Повна, докорінна зміна економічної моделі країни. "Фазовий перехід" замість повільного дрейфу "еволюційних реформ". Без цього Україна залишиться потрійним донором – сировини, людей та грошей.

Уряд зобов’язаний таргетувати економічний ріст 8-10% на рік

Через 1) розбудову інфраструктури, 2) розвиток власного виробництва, 3) впровадження інновацій.

Усунення бар'єрів та створення переваг для вітчизняних виробників. Податкові й митні преференції, державні гарантії, здешевлені кредити, стимулюючі тарифи та чіткі "правила гри" для розбудови "нової економіки".

Для цього потрібні потужні інструменти – індустріальні парки, експортно-кредитне агентство, "Купуй українське, плати українцям" та інші складові ПромПакетуРеформ, запропонованого нашою партією. Чи підтримував ці ініціативи Данилюк? Ні.

Нарешті, соціально справедливий розподіл "економічного пирога".

Виграти має усе суспільство, а не купка обраних. Успішна економіка – передусім, соціальний проект. Економіка має бути не лише високопродуктивною та ефективною, а й соціально справедливою! Тому підвищення оплати праці (у т.ч. мінімальної заробітної плати) на фоні розвитку національного виробництва та внутрішнього ринку є життєво необхідним! Чи підтримував такий підхід Данилюк. На жаль, навпаки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тому сьогоднішнє голосування парламенту мені видається закономірним.

Перед новим Міністром фінансів надзвичайно складні завдання, з якими, на жаль, не впорався екс-міністр – нова ефективна податкова модель, реструктуризація держборгу в інтересах України, фіскальне стимулювання промисловості та інновацій, здешевлення кредитів для реального сектору економіки у координації з НБУ, і, нарешті, подолання масштабної контрабанди на митниці.

Показати ще новини
Радіо NV
X