Чому ProZorro.Продажі - не OLX

31 березня 2017, 16:58
Час від часу в кожного з нас з'являється необхідність продати своє майно, будь це нове плаття, що не підійшло за розміром, старий, але ще робочий телевізор або навіть ціла квартира

Інтернет як інструмент продажів значно розвинувся за останні роки, і зараз кожен чув як мінімум про кілька великих платформ для купівлі/продажу вторинної власності.

Відео дня

Але в цій ніші з'явився новий гравець, і несподівано - з державного сектора - система онлайн-аукціонів ProZorro.Продажі. Вже майже півроку ця система співпрацює з Фондом гарантування вкладів. Останнім часом своє майно на ProZorro.Продажі почали реалізовувати НБУ, ПАТ "Укргазвидобування", "НЕК "Укренерго". Система створена за образом і подобою до оригінального ProZorro: до центральної єдиної бази даних підключені комерційні майданчики, через які проводиться реєстрація учасників. У разі публікації лоту на одному з майданчиків, інформація про нього тут же поширюється на всі інші майданчики і організаторів торгів.

Як і у випадку з закупівлями, ProZorro.Продажі займається реалізацією лише державного майна. На даний момент в системі виставлено понад 13 тисяч аукціонів загальною вартістю 37.12 мільярдів гривень, і з кожним днем ця цифра продовжує зростати. Разом з тим, комерційні майданчики системи можуть займатися організацією продажу приватного майна. Це означає, що за допомогою ресурсів системи ProZorro.Продажі і сервісу комерційних майданчиків, кожен бажаючий може виставити свої товари і продати їх з відкритого аукціону. У SmartTender.biz є хороший приклад використання сервісу продажу для клієнтів, які звикли лише до онлайн тендерів. Якось "Київхліб" виставив на продаж висівки і на аукціоні продав їх за значно вищу ціну, ніж планував.

З іншого боку, може виникнути питання: наскільки популярною може стати така опція, якщо на даний момент вже існує безліч популярних сайтів з продажу приватного майна? Адже попередній досвід створення державних торговельних майданчиків не обернувся великим успіхом і не став популярним засобом для купівлі і продажу майна, в той час коли ця ніша на ринку дійсно зайнята великими платформами з гучними іменами (і високими рекламними бюджетами). Однак, у системи ProZorro.Продажі є ряд переваг, які виділяють її на тлі інших платформ, що використовуються для продажу приватної власності.

Насамперед, унікальність системи у зв'язку з державним сектором, який до цього часу залишається terra incognita для українського бізнесу. Здійснюючи легальні торгові операції з державними підприємствами ми буквально "оздоровлюємо" економіку країни.

Крім того, аукціонна система продажу дозволяє покупцеві виручити максимально ринкову вартість за свій товар. Якщо при використанні будь-якого іншого ресурсу організатор виставляє ціну і пропозицій виявляється занадто багато, він розуміє, що міг би підвищити ціну товару і знайти свого покупця, але вже не зможе так вчинити. В системі онлайн-аукціонів, максимальна ціна обмежена лише бажанням покупців платити за певний товар, що дозволяє продавцю отримати максимальну вигоду.

Наприклад, пару тижнів тому в системі відбувся аукціон з продажу автомобіля Volkswagen Transporter зі стартовою ціною в 412.6 тисяч гривень. Цей лот зацікавив одразу 4-х потенційних покупців, які в ході аукціону піднімали ставки, в результаті чого автомобіль був проданий за 678 тисяч гривень.

Таким чином, в результаті аукціону організатор зміг продати свій лот на 64% дорожче початкової вартості, чого не можна було б досягти при використанні будь-якого іншого сайту з продажу майна.

Ну і, на OLX не так часто можна знайти такий товар як Maserati, і всього лише за 400 тис. грн!


Переваги системи ProZorro.Продажі в забезпеченні публічності та прозорості працюють і на рівні комерційних майданчиків. Це дозволяє і учасникам торгів, і організаторам бути впевненими в тому, що при купівлі або продажу товару інша сторона не зможе "кинути" їх на гроші і розчинитися в мережі. Процедура торгів суворо регламентована і всі етапи мають часові рамки.

Наприклад, у випадку коли переможець, який подав в останньому раунді найвищу ціну, не може підтвердити свою платоспроможність та відповідність вимогам організатора, перемога автоматично переходить до учасника, який подав другу за вартістю пропозицію.

Нова площадка для торгів дозволить навіть найменшим продавцям вийти на велику аудиторію покупців, тоді як великі спеціалізовані ресурси, насамперед, зацікавлені у співпраці з великими компаніями. В цій же системі значення буде мати не імідж продавця, а конкретний лот та умови його продажу, що створить максимально рівні умови як для великих корпоративних клієнтів, так і для малих підприємств або приватних осіб. Вже зараз при купівлі майна ліквідованих банків назви цих самих банків і пов'язана з ними репутація вже не мають ніякого значення. За проведення торгів відповідає система ProZorro.Продажі, і лоти маленьких банків-одноденок розходяться з тією ж швидкістю, що і лоти великих, колись надійних і престижних банків.

Ніколи ще в Україні система аукціонів не була реалізована за таким високим стандартом і в такому масштабі, що відкриває нові горизонти і для приватних осіб, і для невеликих компаній, і для вже реалізованих в цій сфері гравців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X