Чому потрібна реформа судноплавства

27 лютого 2018, 08:10

Ми б’ємося за інтеграцію в Європу з моменту підписання Угоди про асоціацію в 2014 році, розробляємо стратегії, говоримо про те, як це важливо, пишемо законопроекти і кожного разу сподіваємось, що їх приймуть.

Для подальшої співпраці з країнами-членами ЄС як в політичному плані, так і стосовно бізнесу, прийняття законопроектів є важливим.

Нові проекти законів позбавлять нас бар’єрів, які перешкоджають сталому розвитку транспортної галузі та, таким чином, в подальшому "стискають" розвиток економіки України в цілому. Коли йдеться про співпрацю, як влада, так і бізнес європейських країн висувають нам певні умови. Ми часто зтикаємося з тим, що Україна має все для для того, щоб розпочати цю співпрацю, але нас стримують невирішені законодавчі питання. Таким чином, втрачаються можливості.

Відео дня

Сьогдні в Раді стоять на голосування два наші європейські законопроекти: Проект Закону про внутрішній водний транспорт" №2475а (далі ВВТ) та Проект Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України (№5261).

Законопроект про внутрішній водний транспорт (№2475а)

Ні для кого не є секретом, що наші річкові перевезення монополізовані та не розвиваються так, як могли б. Тому хочу наглосити на перевагах данного законопроекту.

Закон про ВВТ розроблений з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу. Він сприятиме гармонізації умов отримання національних сертифікатів судноводіїв на перевезення вантажів та пасажирів по внутрішніх водних шляхах; визначатиме технічні вимоги до суден, що необхідні для забезпечення їх безпеки. Окрім цього, законопроект врегулює та узагальнить правила щодо фінансової прозорості портів та надання портових послуг.

Що ми отримаємо?

По-перше – підвищення безпеки. Це стосується суден і портового обладнання, що використовуються у міжнародній торгівлі та внутрішніх перевезеннях. Тому з прийняттям цього законопроекту очікуємо покращення безпеки судноплавства в цілому. По-друге – підвищення конкурентності на ринку та "відкриття" річки завдяки рівних умов для всіх гравців, а не тільки для Нібулон. По-третє, як наслідок, запрацює формула: "кращі умови для співпраці та підвищення конкурентності + "відкритість" = заохочення нових гравців та автоматичне підвищення економічних показників".

Проект Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України (№5261)

Фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність на даному етапі не відповідає вимогам національного та міжнародного законодавства у авіаційній галузі.

Наразі належне фінансування контролю та нагляду за станом безпеки польотів відсутнє. Скорочена кількість державних інспекторів з авіаційного нагляду та одночасно призупинена їх перепідготовка. Не проводяться роботи з оновлення та підтримання у робочому стані Єдиної інформаційної системи Державіаслужби.

Що ми отримаємо з прийняттям законопроекту?

По-перше, законопроект надасть можливість збільшити надходження до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність і сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету; по-друге – буде проводитися своєчасна підготовка та перепідготовка державних інспекторів з авіаційного нагляду; третє – будуть поновлені роботи з оновлення та підтримання у робочому стані Єдиної інформаційної системи Державіаслужби.

Але найголовніше – прийняття законопроектів сприятиме виконанню умов Угоди про асоціацію, що є важливим чинником для подальшої співпраці з країнами ЄС.

Нові проекти законів – це завершення позитивного діалогу між Україною та Європою, це крапка, яка має бути поставлена наприкінці речення для того, щоб завершити главу. Можна приводити ще багато метафор, але головне, що ми сьогодні одна команда, і робимо все можливе для того, щоб Україна могла якнайкраще використати свій потенціал на міжнародній арені. Тому я сподіваюсь на позитивні результати голосування сьогодні. Хоча, не стільки сподіваюсь, скільки вірю, що так і буде!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X