Чому комуналка така дорога

5 лютого 2018, 15:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нижче приведені цікаві дані про те, що насправді впливає на комунальну платіжку. А то всі більше лякають вугіллям, а насправді варто було б лякати газом.

Одразу скажу "мораль": зростання ціни на газ в два рази – привело би до росту рахунку комунальних тарифів у 1,5 рази, а зростання вартості вугілля у два рази – привело би до росту комунального рахунку лише на 2,2%. Розрахунок базується на середньостатистичній київській родині із трьох осіб, які мешкають у 2-кімнатній квартирі.

Відео дня

В опаленні і гарячій воді – по 60% вартості тарифу – це природний газ. Візьмемо платіжку на суму 2746 грн. З них 1839 грн – тепло (природний газ для виробництва), 422 грн – гаряча вода, 258 грн – електроенергія, 158 грн – холодна вода, 69 грн – газ. Якщо ціна на газ зросте удвічі, то сума у платіжці зросте більш ніж на 50% і становитиме 4223 грн. Розподіл коштів у платіжці буде наступний: 3010 грн – тепло (природний газ для виробництва), 669 грн – гаряча вода, 258 грн – електроенергія, 158 грн – холодна вода, 128 грн – газ. Якщо ж вугілля зросте у ціні удвічі, то сума у платіжці взагалі не зміниться для споживача. Якщо брати нинішню платіжку на 2746 грн, то ріст становитиме лише 2% (на 60 грн) – до 2806 грн. З них 1854 грн (замість 1839 грн) – тепло, 425 грн (замість 422 грн) – гаряча вода, 290 грн (замість 258 грн) – електроенергія, 168 грн (замість 158 грн) – холодна вода, 69 грн – газ.

P.S. Тарифи для обленерго, тарифи для населення, тарифи для промисловості – за декілька минулих днів все переплелося у клубок. Особливо для медіа, які телефонують і яких цікавить виключно одне питання: "Шо, опять? Населенню знову готуватися до підвищення тарифів?" Паніка, гвалт, сенсаційні заголовки у стилі "тарифи будуть підвищуватися вічно". Я собі можу лише уявити, який страх охоплює людей. І вина у цьому як завжди тих, хто не розділяє тарифних мух і котлет.

Хоча вина тільки в тому, що часто лише лінь вникати у структуру тарифу та розділяти категорії "газ-вугілля" (а це основні дискусійні енергоресурси, навколо яких ламають списи всі учасники ринку), "тепло-електроенергія", "населення-промисловість".

Текст колонки узятий в Facebook із дозволу автора.

Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X