Чому економіка зростає повільно

31 березня 2018, 10:44

В останньому випуску журналу Новое время вийшло сім порад про те, як швидко і якісно забезпечити економічне зростання в країні в 7%.

Одна з таких ключових порад - це нарешті створити можливості для покупки ринку землі. Що відкриє кредитування галузі і дасть імпульс розвитку АПК в країні.

Вчора на зустрічі з журналістами власник одного з найбільших аграрних холдингів країни Олег Бахматюк заявив, що він підтримує ідею введення ринку землі.

Відео дня

Власник компанії Ukrlandfarming заявив про те, що введення ринку землі призведе до деякого подорожчання оренди, до того що число пайовиків скоротиться, до відкриття кредитування агросектора під низький відсоток і до того, що землю нарешті будуть використовувати ефективно.

Раніше глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахонен в інтерв'ю Новому времени заявила, що схвалює будь-який сценарій запуску ринку землі в Україні, в тому числі запропонований Міністерством аграрної політики і продовольства.

У тому числі і продаж землі обмеженим обсягом (до 300 га) в одні руки тільки фізичним особам - громадянам України, який раніше пропонувало міністерство.

Нагадаємо, що раніше заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк розробив і розповів про проект земельної реформи, який буде будуватися на трьох принципах. Земля продаватиметься, купити її зможуть тільки фізичні особи і тільки громадяни України.

Таким чином, Міністерство аграрної політики планує запустити розвиток дрібного і середнього фермерства в країні і збільшити ефективність використання землі, не допустивши при цьому монополізації земельного ринку.

Ряд депутатів виступають за те, щоб дозволити продавати землю всім бажаючим без будь-яких обмежень. Більшість Верховної Ради проти всякого ринку землі в країні.

Ми маємо багато в чому унікальну ситуацію. Проект земельної реформи у МінАПК давно готовий. Причому всі аналітики в один голос говорять, що вона потрібна.

МВФ наполягає на проведення земельної реформи та запровадження ринку землі. Всесвітній банк наполягає на тому ж.
Підприємці теж. МінАПК навіть підготував проект відповідної реформи.

А віз і нині там.

Наступного разу, коли ви будете питати про те, чому в країні немає грошей і економіка повільно зростає - згадайте про це.

Показати ще новини
Радіо НВ
X