В чому вигода України від співробітництва з Катаром

6 серпня 2018, 18:59

Мінінфраструктури вже втретє протягом року проводить переговори з представниками Катару. Протягом останньої зустрічі сторони обговорювали спільні проекти з співпраці у авіаційній та портовій сферах, а також можливість залучення інвестицій.

Інвестиції

Головною метою переговорів було досягти домовленості про інвестування наших інфраструктурних проектів. Україна потребує інвестицій у розвиток і розбудову доріг, аеропортів та морських портів. Наприклад, порт Южний потребує LNG термінал для регазификації скрапленого природного газу з потужністю 10 млрд м3/ рік.

Відео дня

Успішне втілення наших планів сприятиме розвитку логістики і міжнародних транспортних коридорів через Україну. Окрім цього, така співпраця сприятиме швидкому налагодженню співробітництва між Україною та Катаром, який має великі перспективи.

Розвиток морських портів

У ході переговорів, Адміністрація морських портів України та Катарська компанія з управління портами Mwani Qatar підписали меморандум про співробітництво. Компанія володіє та управляє трьома основними торговими портами Катару: портом Доха, портом Аль-Рувайс і портом Хамад, який є азійським портовим хабом відповідно до Національної стратегії 2030 року.

Це співробітництво дасть шанс Україні реалізувати концесійні проекти. Міністерство планує залучити інвестиції з Катару для розвитку об'єктів портової інфрастуктури, щоб у перспективі включити наші морські термінали до міжнародних ланцюгів постачання.

Підписання меморандуму про співпрацю дало можливість розпочати обмін досвідом розвитку портового господарства, налагодити прямий та активний діалог на рівні портових адміністрацій. Як наслідок, збільшиться обсяг вантажів між морськими портами України та Катару. Зокрема, виростуть експортні поставки сільськогосподарської продукції з України до Катару.

Під час переговорів учасники інтенсивно обговорювали важливі для морської галузі проекти документів: Міжурядова Угода про співробітництво в сфері морського транспорту та Меморандум про взаємне визнання дипломів моряків. Обидва документи вже опрацьовані і Міністерство планує підписати їх під час Міжурядової Українсько-катарської Спільної комісії з економічного співробітництва, яка запланована на жовтень 2018 року в Катарі.

Авіасполучення

У 2011 році була підписана Угода з урядом держави Катар Про повітряне сполучення. З 2017 року діє пряме авіасполучення між Україною та Катаром. За домовленістю між Україною та Катаром перельоти здійснюють дві авіакомпанії. З української сторони це Міжнародні авіалінії України, з катарської - Qatar Airways за маршрутом Київ – Доха. Завдяки наявності прямого авіасполучення швидко розвивається туризм. Напрямок користується великим попитом у пасажирів.

Наразі ми вже маємо затверджений розклад руху авіакомпанії Qatar Airways за маршрутом Доха-Київ-Доха – це 14 рейсів на тиждень. Під час переговорів Міністр транспорту Катару підтвердив намір опрацювати відкриття прямого авіаційного сполучення між м. Доха і м. Львів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X