Чим корисний календар закупівель

27 січня 2017, 14:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вміння організувати свій час є не тільки корисною якістю або правилом хорошого тону, але й обов'язковою умовою в бізнесі для кожного, чия позиція передбачає найменше управління

Для глави компанії цей навик критичний, адже від його вміння організовувати роботу в часі і заснованих на цьому вмінні рішень залежить не тільки його робота, але і діяльність всієї компанії протягом великого періоду часу.

Відео дня

Просунуті керівники складають графік діяльності компанії в залежності від рівня замовлень, стану команди та обладнання, складності проекту - намагаються врахувати максимальну кількість факторів при організації робочого процесу і розподілі часу. Але якщо раптом ми говоримо не про невелике підприємство, що працює у сфері послуг, а про велику виробничу компанію? Керівнику такого підприємства необхідно враховувати безліч замовлень від різних клієнтів, стан всієї виробничої соціотехнічної системи - і людей, і обладнання. Для репутації, яка означає замовлення в майбутньому, дуже важливо вкластися в терміни і поставити якісний продукт, і розрахунок цих параметрів вимагає чималої кількості часу, який необхідно приділити і іншим сферам - контролю стану обладнання, персоналу, і закупівель сировини, обладнання, послуг.

Незважаючи на копітку організацію трудового процесу, мало хто з керівників компаній приділяє належну увагу плануванню закупівель, воліючи здійснювати закупівлю або за мірою необхідності, або "про запас". Проте розумний підхід до закупівель передбачає необхідність створення закупівельного календаря - того ж графіка необхідних закупівель, який би враховував інтереси компанії в довгостроковій перспективі, закриваючи всі її потреби в постачанні сировини, послуг та обладнання.


Здійснюючи закупівлю за необхідністю, керівник втрачає дорогоцінний час - навіть якщо існує перевірений надійний постачальник, з яким компанія працює не перший рік, оформлення замовлення і доставка комплектуючих, сировини і т. д. займає чималий час, який фактично витрачено даремно, оскільки виробництво не працює повною мірою. Закупівля "про запас" змушує підприємця витрачати вільні кошти на певні групи товарів, які можуть не знадобиться в такій кількості найближчим часом, зате при виникненні термінової необхідності в покупці, припустимо, комплектуючих до зламаного дорогого устаткування, кошти, витрачені раніше на запас могли б істотно полегшити життя компанії.


Розумний підхід до закупівель розглядає закупівлі як наскрізний бізнес-процес, який починається задовго до оформлення замовлення у постачальника або проведення тендеру. Формування плану закупівель передбачає приведення закупівель до раціонального виду за рахунок аналізу потреби підприємства, очищення потреби від поточних запасів, незатребуваних замінників і прогнозу приходу. До того ж, планування закупівель несе в собі багато додаткових бонусів - воно дозволяє групувати схожі групи товарів в єдине замовлення, що дозволяє підприємству економити на оптовій ціні закупівлі, і т. д.

Практика підказує, що ведення плану закупівель та розумний підхід до проведення закупівель дозволяють економити до 40% коштів ще до оформлення замовлення або проведення тендеру. Цим вільним коштам можна знайти безліч застосувань - інвестувати в обладнання, виплатити премії співробітникам, розширити виробничу лінію, але головна перевага полягає в тому, що там, де раніше гроші розчинялися в купівлі непотрібних на даний момент товарів, календар дозволить звільнити ці кошти, і зробити процес закупівель максимально ефективним та оптимізованим.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X