Чи подорожчає газ в Україні

30 серпня 2018, 17:30

КМУ продовжив до жовтня 2018 року дію постанови №187 про покладання спеціальних зобов'язань на Нафтогаз України та обласні газопостачальні компанії постачати населенню і підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) природний газ без зміни поточних цін.

Цьогоріч в України не буде складної зими. Газу закуплено тільки на 2% менше, ніж минулого року. Найближчим часом цю різницю надолужать. Якщо зима цього року буде, як торішня, навіть з пізньою весною, то газу буде достатньо для проходження опалювального сезону. Це новина, яка тішить.

Відео дня

Щодо ціни на газ. Якщо Україна хоче отримати кредит МВФ, то ціну підвищать. Без грошей фонду у країні розвалиться вся структура економіки, як картковий будиночок. Уряд просто відтермінував підвищення до опалювального сезону.

МВФ наполягає на підвищенні ціни на газ з 690 грн до 1,1 тис. гривень за тисячу кубометрів газу. Але навряд чи уряд настільки збільшить вартість. Найімовірніше, подорожчання відбудеться в межах 25-30%.

Головна інтрига майбутніх переговорів Кабміну і МВФ – це, чи погодиться Міжнародний валютний фонд з бажанням українського уряду підвищити ціну на газ максимум на 30%, а не вдвічі. Імпортний паритет вимагає, щоб ціни на газ для населення дорівнювали ціні на імпортований газ.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що в бюджеті передбачено додаткові кошти для виплати субсидій, і люди, у яких немає грошей для оплати опалення, зможуть оформити субсидію. Звичайно, субсидії отримають не всі, хто подав заявки. Для економії бюджетних коштів держава створює спеціальні фільтри, щоб обмежити кількість людей, охочих отримати допомогу.

Основні події на газовому ринку:

  • газу, для проходження опалювального сезону, вистачає;
  • ціну на газ підвищать, але, найімовірніше, збільшать не так, як хотів Нафтогаз і наполягав МВФ, а тільки на 30%;
  • за отримання субсидій точитиметься боротьба.

Однак для ринку важливі і ті події, які не відбуваються. У країні досі немає конкуренції на газовому ринку. В Україні Нафтогаз – гарантований постачальник газу для населення і теплокомуненерго. Така ситуація не дає змоги успішно працювати приватним імпортерам і видобувачам.

Домогтися природного падіння цін можна тільки через конкуренцію на українському газовому ринку. Конкуренція буде тоді, коли ціна газу досягне паритету з імпортом і цей ринок буде відкрито для всіх охочих. Тільки тоді ситуація на газовому ринку зміниться на краще.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X