Чи корисно відволікатися від роботи

31 серпня 2018, 15:00

У одному із попередніх матеріалів ми розбиралися із тим, у які періоди працівники є більш працездатними, у які менше і чому.

Доволі логічне продовження теми – це питання прокрастинації. Мова йде про відкладання важливих справ на потім, яке знайоме багатьом. Про цю проблему активно говорять, виокремлюючи безліч причин такої поведінки – страх, низьку самооцінку, перфекціонізм тощо. Але навіть якщо хтось і не знає слова «прокрастинація», то з самим явищем стикалося чимало людей. Ми дізналися, наскільки співробітники схильні до проявів цього явища та на що вони відволікаються під час роботи.

Відео дня

Лише 10% опитаних вдається повністю зосереджуватися на роботі протягом цілого робочого дня. Інші ж періодично відкладають робочі завдання, віддаючи перевагу іншим видам діяльності.

Якщо розбиратися з тим, на що саме відволікаються респонденти, то 63% опитаних зазвичай переключаються на розмови з колегами. Більше третини періодично – на телефонні дзвінки. Кожен третій відвертає увагу на сайти соціальних мереж. 13% опитаних відриваються від роботи, проводячи час на розважальних порталах.

Більшість респондентів говорять, що їм не властиво відкладати важливі робочі завдання на останній момент. Тоді як 36% визнають у себе схильність до відкладання справ на потім. Однак важливо розуміти, чому вони так роблять.

46% повідомляють, що відкладають певні важливі завдання через високу завантаженість. 37% –зауважили, що звикли робити все в останній момент, 31% – мають побоювання щодо того, чи вистачить їм компетенції впоратися з важливими завданнями. Серед інших причин були надані два вектори пояснень: ті, хто хотів би не відкладати, але не може (важко себе змусити, лінь), і ті, хто свідомо відтягує, бо у стресових форс-мажорних ситуаціях їм легше виконувати такі завдання.

Тож відволікаються на роботі респонденти доволі часто. З одного боку, це може бути корисно, адже допомагає зробити перерву, перепочити, переключитися. З іншого – відкладання важливих робочих завдань може супроводжуватися відвертанням уваги, небажанням приступати до виконання важливої справи. Тож переключатися треба, однак не слід цим зловживати, адже час – один із найбільш безцінних ресурсів, що є у людини.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у липні 2018 року. В опитуванні взяло участь 639 респондентів з різних регіонів України.

Показати ще новини
Радіо NV
X