Четвертий тиждень зростання

21 січня 2019, 11:39

Чого чекати тепер?

Що й казати, ринки зростають четвертий тиждень поспіль, підживлювані оптимістичними заявами то китайської, то американської сторони про бажання досягти компромісу в питаннях зовнішньої торгівлі, ліберальними висловлюваннями глав світових центробанків про обережність у справі підвищення ставок і позитивними новинами про стан американської економіки.

Відео дня

У п'ятницю каталізатором зростання став звіт Bloomberg, який свідчить про намір китайців вирівняти дисбаланс у торгівлі з США шляхом збільшення американського імпорту, що і дало змогу всім основним індексам закінчити тиждень з відмінними результатами: S&P 500 (+2.9%, за тиждень), Dow Jones (+3.0%) і Nasdaq (+2.7%).

Всі 11 секторів S&P 500 закінчили п'ятницю зростанням. Найбільше виграли енергетика (+1.93%), промислові підприємства (+1.86%) і фінансовий сектор (+1.71%).

Лютневі ф'ючерси на WTI зросли на (+3.3%), до шеститижневого максимуму - $53.80, за барель. За тиждень зростання становило (+4.3%).

Ціни на US Treasuries продовжили знижуватися. Прибутковість дворічних збільшилася на 5 бп до (2.61%). Десятирічні додали 4 бп, до (2.78%).

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.27%) і торгується на позначці 95.97. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1368.

Ф'ючерси на золото знизилися – $1,281.3, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні?

Сьогодні ринки акцій і облігацій закриті з нагоди Дня Мартіна Лютера Кінга, отже, «життя» розпочнеться тільки у вівторок.

Частковий shutdown американського уряду, до речі, найдовший за всю історію, триває вже 31-й день. Спроби досягти компромісу ні до чого не привели і, якщо ситуацію не вирішать найближчим часом, то, безумовно, почне страждати американська економіка. І, найімовірніше, інвесторам, які тривалий час не надавали shutdown особливого значення, доведеться звернути увагу на те, що відбувається, і відреагувати відповідно.

Цікаво, чи почуємо ми нові оптимістичні заяви про долю американо-китайських торгових відносин слідом за тими, що прозвучали минулого тижня? Якщо так, то це, безумовно, підтримає бажання інвесторів ризикувати і заробити на постріздвяному ралі. Навіть більше, зміцнить багатьох на думці, що криза і ведмежий ринок уже позаду і час починати заробляти.

Історія про Brexit, скоріше за все, матиме розвиток у вигляді парламентського голосування за новий план, 29 січня. Чим закінчиться невідомо, але, по-моєму, особливого оптимізму інвестори не відчувають.

У Давосі цього тижня відкривається традиційний The World Economic Forum. Офіційна тема форуму «Глобалізація 4.0. Що це означає і як ми всі можемо від цього виграти?». Не знаю, що виграємо ми, але без Дональда Трампа, Терези Мей, Еммануеля Макрона, Сі Цзіньпіна та індійського прем'єра Нарендри Моді, які скасували свою участь, форум точно програє.

Що стосується макроекономічних даних, то у вівторок буде оприлюднено дані про вторинний ринок житлової нерухомості, у четвер попередній січневий PMI приватного сектору економіки і нові заявки з безробіття, а в п'ятницю дані про продажі товарів тривалого користування. Навряд чи щось з цього набору здатне сколихнути ринки по-справжньому.

Звичайно ж, серед головних подій тижняквартальні результати, які, як завжди, є потужним каталізатором для ринку.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X