Часи ж тривожні

20 серпня 2018, 11:19

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

З одного боку, минулий тиждень міг здатися божевільним.

Понеділок почався з падіння, позначилися відгомони турецької кризи.

У середу про зниження прибутку, вперше за 13 років, оголосила найбільша китайська соціальна мережа і ігрова компанія Tencent. Її акції за два дні втратили більше 6%, а з січня понад 30%.

Відео дня

Tesla втратила в п'ятницю (-8.9%) після того, як в інтерв'ю New York Times Ілон Маск розговорився про особисті проблеми, а також просочилася інформація, що деякі члени Ради директорів Tesla не схвалюють прихильності Маска до певних медикаментів.

"Індекс страху" Vix два рази за тиждень підскакував на 10%. Акції досить дорогі, P/E = 20.7, що вище середнього, 17.8, за останні дев'ять років.

Індекс споживчих переваг, який розраховує University of Michigan, в серпні знизився до 95.3, у порівнянні 97.9, в липні. Це найнижче значення за 11 місяців. Безумовно, це не найкращі новини для долара.

І тим не менше, варто було Wall Street Journal написати, що Китай і США планують сісти за стіл переговорів, з наміром розв’язати всі торгові диспути до зустрічі Президентів двох країн, в листопаді, як ринок намацав твердий грунт під ногами і та його частина, що найбільш схильна до "китайських ризиків", зокрема великі промислові підприємства, продовжила рости.

Як наслідок, S&P 500 (+ 0.6%) і особливо Dow Jones (+ 1.4%) закінчили тиждень на мажорній ноті. Технологічний сектор, навіть незважаючи на п'ятничне зростання, на жаль, так і залишився "в червоному": Nasdaq (-0.3%).

Всі 11 секторів S&P завершили тиждень зростанням. Попереду всіх були нерухомість (+ 0.96%), сировинні компанії (+ 0.74%) і споживчі товари першої необхідності. Технологічні компанії, які ще недавно були головною рушійною силою ринку, виявилися на останньому місці (+ 0.18%).

Ф’ючерси на WTI в п'ятницю виросли на (+ 0.7%), до $65.91, за барель. В цілому ж, за тиждень, падіння склало (-2.5%). До речі, це вже сьома поспіль тиждень, коли ціни на нафту знижуються.

Прибутковість US Treasuries майже не змінилася. Десятирічні торгуються на рівні 2.87%, а дворічні на рівні 2.61%. Протягом тижня спред звужувався до 24 бп, але, схоже, що жадібність поки що перемагає страх. Як сказав один трейдер, "рівна крива – це ще не інвертована крива". І тим не менше, за кривою варто наглядати. Цей індикатор збоїв ще не давав.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.31%), до позначки 96.16. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1461.

Ф’ючерси на золото трохи підросли, після ослаблення долара і торгуються на рівні $1,191.8, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Сезон квартальних результатів, практично, підійшов до кінця. Ті кілька компаній, що рапортують на цьому тижні, навряд чи зможуть дати якийсь імпульс ринку.

З макроекономічних даних, крім традиційного щотижневого набору, нас чекає щорічний Економічний Симпозіум на тему "Змінюється структура ринку і її вплив на монетарну політику", в Jackson Hole. C доповіддю виступить Глава ФРС Джером Пауелл. Насамперед, інвестори очікують почути його погляди на майбутнє економіки США і, зокрема, що збирається робити ФРС, якщо економіка почне падати. З огляду на те, що ставки перебувають на дуже низькому рівні, у ФРС немає, на сьогодні, особливих інструментів для боротьби з рецесією, і це викликає певні побоювання.

Увага інвесторів, безумовно, буде прикута до ринків, що розвиваються, проблеми яких, як і двадцять років тому, цілком можуть дати негативний імпульс решті світу, загальмувавши глобальне економічне зростання. Що це означає для фінансових ринків, ви й самі чудово розумієте.

Торгові війни, також, у фокусі уваги. Але, на наступному тижні вони можуть стати джерелом позитиву, після мирних заяв про бажання Китаю і США вирішити проблему на минулому тижні.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X