Боятися чи ні

27 березня 2019, 15:30

Чи є ознаки регресії на ринках капіталу. Скоріше ні. Але криза близько

Як і раніше, однією з найбільш обговорюваних тем залишається інверсія кривої прибутковості американських державних облігацій. Незважаючи на шквал попереджень, з різних боків, про те, що ситуація, коли прибутковість короткострокових облігацій вища за прибутковість довгострокових, є передвісником кризи, багато відомих фахівців, в чиєму професіоналізмі просто неможливо засумніватися, вважають, що 1) «цього разу все буде інакше», і 2) «в основі багатьох висновків лежать невірні факти».

Відео дня


Що стосується першого, то колишній голова ФРС Джанет Єллен  вчора заявила, що «зростання короткострокових ставок не є ознакою регресії, а, швидше, сигналом до того, що ФРС може почати знижувати ставку». Предметом жвавих суперечок також стало питання, інверсію якої частини кривої вважати вірною ознакою кризи. Наприклад, Голдман Сакс (Goldman Sachs) вважає, що помилково порівнювати прибутковість 3-місячних і 10-річних облігацій. Історично, більш достовірним індикатором майбутньої рецесії є порівняння 2-х і 10-річних облігацій, різниця в дохідності яких, на сьогодні, є позитивною. Більш того, криза настає не моментально після того, як крива стає інвертованою, а історичні дані вказують, що в ті роки, коли крива прибутковості вирівнювався, S&P 500 зростав на 12% і вище.


І тим не менше, привид рецесії бродить по світу, і ніхто не намагається заперечити той факт, що економіка сповільнюється.


Ось і вчора, згідно з даними Департаменту комерції, ринок нерухомості в США, в лютому, сповільнилося. Зокрема, нове будівництво впало на 8.7%, у порівнянні з січнем. І, звичайно ж, все це лякає інвесторів і позначається на волатильності ринку. У вівторок, після оптимістичного початку торгової сесії всі основні індекси покотилися з гірки і закінчили день, хоч і в плюсі, але не на максимумах. І тільки відчайдушний ривок в самому кінці торгів повів індекси з мінімальних значень: S&P 500 (+0.72%), Dow Jones (+0.55%) і Nasdaq (+0.71%).

Всі 11 секторів S&P 500 закінчили день зростанням. Попереду всіх енергетика (+ 1.45%), фінансовий сектор (+1.13%) і споживчі товари першої необхідності (+0.85%).

Ф'ючерси на WTI зросли на (+1.9%), до $ 59.94 за барель.

Ціни на US Treasuries не сильно змінилися, після декількох днів активного зростання. Прибутковість дворічних облігацій зросла на 1 бп до 2.26%, десятирічні зупинилися на позначці 2.41%, на 1 бп вниз. Спред 2s/10s складає 15 бп.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (+0.15%), до 96.21. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1263.


Ф'ючерси на золото майже не змінилися і торгуються на рівні $ 1,314.3, за унцію.


Чого чекати сьогодні, в середу?

Американо-китайські переговори відновлюються в Китаї, а британський парламент продовжить голосувати за Brexit.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю


Квартальні результати оголосять будівельна компанія Lennar і виробник одягу для спорту Lululemon.


Поки що ринки сприймають день, що  починається, позитивно: європейські індекси і американські ф'ючерси в зеленій зоні.


Гарного всім дня і вдалих інвестицій!


Показати ще новини
Радіо NV
X