Безвіз чи без віз

11 липня 2018, 13:30

"Без віз" в Україні розпочався 10 липня. Саме цього дня за клопотанням податкової міліції було заблоковано рахунки Ві Еф Консалтінг Сервісиз.

Це найбільша компанія в Україні з надання послуг щодо отримання віз у 18 держав, головним чином, ЄС. Всі платежі до посольств зупинені. Вчасне надання віз під великим питанням.

Відео дня

Чому це рішення можна назвати упередженим? По-перше, підставою для таких кроків став висновок "експерта" про те, що компанія недоплатила 6 млн грн податків. Як цей фахівець дійшов такого висновку - невідомо. По-друге, сума заблокованих на рахунках грошей значно більша за вигаданий борг. По-третє, до таких жорстких дій податківці вдалися відразу після нашої прес-конференції 3 липня щодо тиску фіскальних органів на бізнес.

Ця історія розпочалася більше двох років тому. Податкова поліція вийшла на слід нібито "конвертаційного центру", з яким начебто контактував один з нашіх бізнес-партнерів. Цього вистачило, щоб "зайнятися" і нашим підприємством. Півроку на компанію здійснюється шалений тиск. По-іншому це не назвеш.

Чого варта лише постанова про допит всіх співробітників – а їх у нас понад 500 людей. Як можуть допомогти слідчим, що шукають податкові порушення, прибиральниці, водії чи навіть фахівці, які приймають документи на візи. При цьому наші співробітники з інших регіонів мають приїзджати на бесіду у податкову до Києва своїм коштом. Був випадок, коли через допит родина змушена була відмінити поїздку до Єгипту. Тільки у Київі на допит найближчим часом викликано 28 співробітників.

Останньою краплею стала незаконна виїмка серверів підприємства у порушення норм закону від 16.11.17 року, відомого як "маскі-шоу стоп". Слідчі дії проводили у вихідний без крайньої необхідності, що також заборонено. Нам не надали змогу скопіювати важливу інформацію. Роботу візових центрів вдалося забезпечити завдяки професійності наших технічних спеціалістів.

За цей час нам не висунуто жодних звинувачень, не виставлено штрафних санкцій. Складається враження, що нас схиляють до думки "піти домовлятися". Але ми є частиною всесвітньо відомої компанії VFS Global, що представлена у 139 країнах, та користується найкращими міжнародними стандартами та практиками. З нами можна домовитися лише одним шляхом – через суд. Ми готові до відкритого судового процесу – аж до Європейського суду з прав людини. Ми маємо ідеальну юридичну позицію і готові оскаржувати дії правоохоронців у суді.

Нійбільше бентежить, що ситуація навколо нашої компанії напряму зачипає інтереси європейських держав і б’є по іміджу української влади. Я б дуже не хотів, щоб через безпідставне переслідування компанії, що надає візові послуги для країн ЄС в Україні, було відмінено безвізовий режим для українців – справжнє досягнення нинішнього керівництва держави.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X