Заяви Баффетта, Apple і ринок праці

7 травня 2018, 11:33

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ну що сказати? Минулий тиждень закінчився ударно!

По-перше, звіт про ринок праці продемонстрував, що в квітні зростання погодинної заробітної плати склало всього 0.1%, що менше очікуваних 0.2%. У річному вимірі зростання склало 2.6%, що, знову ж таки, нижче 2.7%, прогнозованих інвесторами. Незважаючи на те, що рівень безробіття опустився до рекордно низьких 3,9%, а очікувалося 4.0%, роботодавцям не доводиться піднімати зарплати, щоб залучити працівників. В кінцевому підсумку, після таких результатів інфляційні очікування інвесторів значною мірою заспокоїлися, що й дало хороший імпульс ринку.

Відео дня

По-друге, звичайно ж, Apple! Хороші результати компанії, оприлюднені 1 травня, а також той факт, що в першому кварталі Баффетт купив 75 мільйонів акцій компанії і довів свою частку у виробнику iPhone до 240 мільйонів акцій, на загальну суму близько $43 мільярдів, призвели до того, що ціна акцій зросла на (+ 3.93%) і досягла історичного максимуму, на рівні $183.83.

В результаті, п'ятничну сесію всі основні індекси закінчили зростанням: S&P 500 (+ 1.28%); Dow Jones (+ 1.39%) і Nasdaq (+ 1.71%). Хоча, тиждень в цілому для всіх індексів, крім Nasdaq, закінчилася невеликими втратами.

Прибутковість 10-річних US Treasuries практично не змінилася, залишившись на рівні 2.94%.

Золото трохи підросло і в кінці минулого тижня торгувалося на рівні $1316.00 за унцію.

Ф'ючерси на нафту WTI підскочили і продовжують зростати, в очікуванні, що США вийде з ядерного договору щодо Ірану. Сьогодні ціна досягла $70.41 за барель.

Цікаві події в інвестиційному світі не закінчилися в п'ятницю, після закриття сесії, а продовжилися в суботу зборами акціонерів компанії Воррена Баффета Berkshire Hathaway. Крім новин про збільшення частки в Apple Воррен Баффетт зробив кілька цікавих заяв:

  • розкритикував біткоіни;
  • висловив упевненість, що необхідно розвивати торгівлю з Китаєм;
  • сказав, що пошуки наступника на посаду голови компанії тривають;
  • підтвердив, що ETF – це найкраща форма інвестування в ринок акцій;
  • заявив, що Wells Fargo, незважаючи на всі скандали, – відмінний банк;
  • визнав, що помилився, коли не став інвестувати в Microsoft, а зробити це зараз йому заважають приятельські стосунки з Біллом Гейтсом;
  • і також, визнав помилковим своє небажання інвестувати в Google і Amazon.

Чого чекати на цьому тижні

Важливих економічних даних практично немає.

Сезон корпоративних квартальних результатів добігає кінця. 81% компаній вже відрапортували. Середнє зростання прибутку на одну акцію для компаній S&P 500 склало вражаючі 24.2%, найвищий показник з 2010 року. З великих імен на цьому тижні результати оголосять Nvidia Corp., Costco Wholesales Corp., Walt Disney Co. іTyson Foods Inс. За великим рахунком, навряд чи корпоративні результати зможуть стати каталізатором якихось змін на ринку на цьому тижні.

У цій ситуації на перший план виходять геополітичні чинники. З огляду на те, що Росія зайнята інавгурацією президента, та й навряд чи буде робити якісь різкі агресивні кроки до чемпіонату світу з футболу, головним джерелом новин для ринків стануть торгові переговори з Китаєм.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сподіваємося на позитивний результат і хорошого всім тижня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X