Авторинок: навіщо Євро-6 Україні

13 липня 2017, 10:00
Днями, 11 липня, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5624, який передбачає перенесення більш вимогливого екологічного стандарту Євро-6 на два роки – з 2018 до 2020-го

Закон набуває чинності одразу після опублікування.

Для українського ринку це, безумовно, позитивний знак.

Введення Євро-6 з 1 січня 2018 року зробило б неможливим ввезення в Україну іномарок з пробігом старше 2015 року випуску. Оскільки саме тоді в Європі було прийнято стандарт Євро-6 для виробництва нових машин.

Відео дня

На думку ініціатора проекту депутата від БПП Роберта Горвата, набуття чинності Євро-6 з 2018 року призвело б до значного подорожчання авто з пробігом, вартості виробництва та імпорту нових автомобілів.

Імпортери запевняють, що в найближчі два роки в Україні не подорожчають нові іномарки. У компанії Рено Україна наводять дані, що з введенням Євро-6 автомобілі з бензиновими двигунами будуть дорожчими в собівартості на 100-150 євро. А дизельні – на 300-500 євро залежно від особливостей двигуна та його об'єму.

Крім того, якщо зважати на Європу, то там для переходу з Євро-5 на Євро-6 було виділено п'ять років. А в Україні, з середнім віком автомобілів у 20 років (норми Євро-2 і Євро-3), відвели на цю процедуру всього два роки. Тобто за кілька років ми фактично повинні перестрибнути з Євро-2 на Євро-6. Не дуже-то справедливо, адже Європа йшла до цього 20 років.

Тепер же українці зможуть привозити собі іномарки з Євро-5 за зниженими акцизами до 2020-го року – тобто авто не старше 2009 року. Як це і відбувається з минулого серпня.

Деякі гравці ринку вважають, що відстрочка введення Євро-6 лише призупинить масове поширення в Україні нових технологій. А ось на цінах нових або б/у автомобілів, а також обсязі ринку, прийняття цього закону не відіб'ється

У Єврокарі (Skoda) впевнені, що ці два роки – адаптаційний період для українського автомобільного ринку до більш жорстких норм.

З іншого боку, перехід на Євро-6 – це один з етапів планомірного переходу України не просто до більш екологічних, але і до більш економічних автомобілів.

Тому залишається сподіватися, що в 2020-му році, українці при покупці нового автомобіля заощадять хоча би на витраті палива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X