Які квартальні результати у Apple

2 травня 2018, 11:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Якось закружляла, закрутила вихором травнева метушня. У кого картопля, у кого застілля, у більш романтичних натур – милування яблуневим цвітом та бузком, що розпускається.

Відео дня

Тільки у робітників на підприємствах безперервного циклу та торговців цінними паперами немає свят. Змушені вони, бідні, "стояти біля верстата", намагаючись заробити копійку-другу.

Хоча, якщо чесно, то за перші два дні тижня, поки ми відпочивали, нічого фантастичного не відбулося.

Президент Трамп відклав введення тарифів на сталь і алюміній для ЄС, Канади та Мексики до 1 червня і скасував їх для Австралії, Бразилії та Аргентини. Міністр фінансів США Мнучін їде в Китай домовлятися. Тож, на цьому "фронті", схоже, не так все страшно.

Заява за результатами дводенного травневого засідання Federal Open Market Committee (FOMC; орган ФРС, відповідальний за прийняття рішення щодо процентних ставок), що почалося вчора, має бути оприлюднене сьогодні, в середу, о 14:00, за східним американським часом. Очікується, що ставка залишиться на рівні 1.625%, в рамках діапазону 1.50 – 1.75%. Такі очікування обгрунтовані цілком помірним зростанням ВВП в першому кварталі і більш низьким, ніж очікувалося, значенням GDP Price Index, який є одним з найбільш значущих індикаторів інфляції. У першому кварталі GDP Price Index склав 2.0%, що істотно нижче очікуваних 2.4%.

В очікуванні результатів засідання FOMC прибутковість 10-річних US-treasuries зросла до (2.98%), а дворічних до (2.50%).

Як і раніше, головним каталізатором для ринку є квартальні результати компаній, які продовжують бити рекорди завдяки податковій реформі, але викликають сумніви у фахівців, з точки зору їх стійкості. Згідно зі звітом Morgan Stanley, очікування відносної майбутньої прибутковості ринку акцій (S&P 500) зараз перебувають на 11 річному мінімумі, як колись перед кризою, і складають 10.4% на найближчі 12 місяців. Хоча, такий результат сам собою і гарний, але "мовою очікувань" – це мінімум, починаючи з 2007 року.

З великих компаній вчора до відкриття результати оголосили фармацевтичні гіганти Merck (-1.51%) і Pfizer (-3.31%). В обох випадках результати перевершили очікування, але не вразили інвесторів.

В цілому, основні індекси закінчили день різноспрямовано: S&P 500 (+ 0.25%); Dow Jones (-0.27%) і Nasdaq (+ 0.91%). Обсяг торгів був невеликим, схоже, що не тільки в Україні шанують свято праці!

Ф'ючерси на WTI зросли на (+ 0.42%) до $67.53 за барель, хоча це як і раніше нижче, ніж минулого тижня. Основна причина для падіння – сильний долар і дані про збільшення виробництва і запасів нафти у США. Хоча, з іншого боку, напруженість навколо Ірану є значущим фактором на підтримку зростання ціни.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також, сильний долар посприяв падінню золота, яке торгується на рівні $1,309.8 за унцію.

Ну і, звичайно, головна подія дня сталася після закриття. Квартальні результати оприлюднила Apple, яку протягом останніх тижнів копали всі, кому не лінь, з приводу слабких продажів iPhone. Коментуючи ситуацію, CEO компанії Тім Кук заявив, що виручка від продажів iPhone зросла на 14%, в основному, завдяки iPhone X, який став найпопулярнішою моделлю минулого кварталу.

Більш того, минулий квартал став найкращим в історії компанії, з точки зору продажу послуг, та й, взагалі, результати Apple однозначно демонструють зниження залежності компанії від її головного продукту – iPhone, що, безумовно, додає інвесторам оптимізму.

І на десерт, звичайно ж, не може не викликати радості оголошена Apple нова програма зворотного викупу акцій обсягом $100 мільярдів і підвищення дивіденду на 16%.

Залишатися байдужим до таких новин може, хіба що, найпесимістичніше налаштований інвестор. Таких, після закриття, було небагато. В результаті, акції компанії на позабіржовому ринку зросли на (+ 4.67%), до $177,0.

Чого чекати сьогодні, в середу

Безумовно, як і раніше важливою подією залишається очікувана заява ФРС.

Хороший старт дня, звичайно ж, повинні дати вчорашні результати Apple.

Але, схоже, що день буде нервовим, в очікуванні оголошення квартальних результатів Tesla, після закриття. Wall Street очікує збитку в розмірі (- $3.42) на акцію і виручку в $3.32 мільярда. Але, крім фінансової інформації інвесторів буде цікавити ситуація з обсягами випуску недорогої Model 3, виробництво якої переривалося минулого місяця. Також, великий інтерес викликає ситуація з боргами компанії і потреба Tesla в залученні нового фінансування. CEO компанії Ілон Маск минулого місяця пообіцяв, що компанія стане прибутковою в третьому і четвертому кварталі 2018 року. Сьогоднішні результати проллють більше світла на реалістичність таких обіцянок. Що не кажи, а навіть найкрасивіші мрії і проекти вимагають грошей!

Крім Tesla, з великих імен результати сьогодні оголошують: MasterCard (MA), Molson Coors (TAP), CVS (CVS), Kraft Heinz (KHC), Square (SQ), MetLife (MET) і Sprint (S).

Доброго всім дня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X